Śp. Ks. kan. Stanisław Jerzy Wawrzyniak – w galerii zdjęcia z pogrzebu: 25 września 2014 roku

W nocy z 22 na 23 września 2014 roku,
po długiej i ciężkiej chorobie,
zmarł w Domu Księży Emerytów w Otwocku,
w wieku 61 lat, w 37 roku kapłaństwa
śp. ks. kan. Stanisław Jerzy Wawrzyniak

Wawrzyniak-S

Ksiądz Stanisław Wawrzyniak pochodził z parafii NMP Królowej Polski w miejscowości Czeremcha (Diecezja Drohiczyńska).

Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Kardynała Stefana Wyszyńskiego 04 czerwca 1978 roku.

Posługę kapłańską pełnił jako wikariusz w parafiach: Św. Bartłomieja Apostoła w Żelechlinku (Diec. Łowicka), MB Częstochowskiej w Wołominie, Św. Wawrzyńca w Warszawie na Woli, Św. Wincentego a Paulo w Warszawie na Targówku oraz Najczystszego Serca Maryi w Warszawie przy Placu Szembeka.
Mianowany Proboszczem Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim pełnił tę funkcję od 23 lipca 1992 roku do 19 czerwca 2006 roku. Jego staraniem została wzniesiona świątynia parafialna i plebania. 05 czerwca 2003 roku został odznaczony przywilejem rokiety i mantoletu.
Następnie od 19 czerwca 2006 do 24 czerwca 2010 roku pełnił funkcję proboszcza Parafii Wniebowzięcia NMP w Celestynowie.

Ze względu na stan zdrowia został w czerwcu 2010 roku przeniesiony do Domu Księży Emerytów w Otwocku.

Do końca życia aktywnie włączał się w pomoc duszpasterską w Parafii MB Częstochowskiej w Józefowie k/Otwocka.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona we czwartek, 25 września o godzinie 10.00 w Parafii MB Częstochowskiej w Józefowie k. Otwocka. Przewodniczył jej będzie Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC.
Następnego dnia (w piątek) o godz. 11.00 zostanie, odprawiona Msza św. w Jego rodzinnej parafii NMP Królowej Polski w Czeremsze, ul. 1 maja 67. Po niej Ciało Zmarłego zostanie złożone w grobie rodzinnym na cmentarzu parafialnym.

Polecamy śp. Ks. Stanisława Wawrzyniaka Opatrzności Bożej, prosimy o modlitwę w jego intencji.

Panie Jezu, okaż Księdzu Stanisławowi swoje Miłosierdzie!

Z parafii MB Częstochowskiej w Józefowie pojedzie autokar na piątkowe uroczystości pogrzebowe w parafii Czeremcha (pojedzie ks. Tomasz). Wyjazd o godz. 7 rano, koszt 10 zł. Zachęcamy do wpisywania się na listę.