Powrót do Grupy i Wspólnoty działające przy naszej parafii.

Lektorzy

Lektor jest ustanowiony do czytania Słowa Bożego z wyjątkiem Ewangelii. Może również odczytywać wezwania modlitwy wiernych, a w przypadku braku psałterzysty – wykonywać śpiewy międzylekcyjne. Dla dobrego wykonywania swej funkcji w zgromadzeniu liturgicznym powinien on posiąść umiejętność poprawnej wymowy i dykcji, a nadto pewną wiedzę z zakresu biblistyki, by sam znał i rozumiał Słowo, które przekazuje wiernym.

Opiekunem Służby Liturgicznej Ołtarza jest ks. Paweł Sołowiej.

Spotkania formacyjne odbywają się w soboty o godz. 9:30.