OPEN OPERA – śpiewem budzimy Agnieszkę Holkę

19  listopada 2017 r. o godz. 19:00 w dolnym kościele parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie odbędzie się uroczysty koncert kończący Mistrzowski Kurs Operowy, w czasie którego będą zbierane fundusze na rehabilitację Agnieszki Holki.

           Wystąpi Maestro Kaludi Kaludov oraz uczestnicy, prowadzonych przez niego warsztatów:  Anna Dytry, Kinga Teresa Głogowska, Gabriela Kamińska, Agata Pawlina, Katarzyna Syguła, Damian Chróściński, Jakub Grabowski, Rafał Kucharski, Stanisław Kuflyuk, Marek Sadowski, Pavlo Vanzhula

Śpiewakom akompaniować będzie Bogna Dulińska , a koncert poprowadzi Arkadiusz Głogowski.

            Maestro Kaludi Kaludov w swojej pracy ze śpiewakami kładzie ogromny nacisk na świadomość , ale także na wrażliwość.  Do śpiewania trzeba mieć serce, które niewątpliwie on sam ma – pokazał to swoja otwartością i radością z możliwości włączenia się w akcję „Budzimy Agnieszkę” .                                Fenomen tego wspaniałego śpiewaka, ale przede wszystkim wyjątkowego pedagoga i człowieka, przyciąga młodych ludzi z całego świata, którzy chcą pod jego kierunkiem kształcić się – rozwijać warsztat głosu, ale także budować swoją osobowość.

        Maestro Kaludi Kaludov – światowej sławy bułgarski tenor, mający na swoim koncie sukcesy na największych i najbardziej prestiżowych scenach operowych, z wielkim oddaniem i pasją poświęca się również działalności pedagogicznej. Swój pierwszy kurs wokalny Maestro Kaludov zorganizował we współpracy z Operą Warneńską (Bułgaria) w 1996 r. Nie trzeba było długo czekać, by młodzi i zdolni śpiewacy z całego świata chcieli kontynuować naukę pod okiem mistrza. Zaledwie rok później Kaludi Kaludov prowadził warsztaty wokalne podczas festiwalu operowego w Savonlinnie (Finlandia). Maestro Kaludov prowadził wielokrotnie kursy operowe w Polsce, Bułgarii, Rumunii, Danii, Estonii, we Włoszech, na Ukrainie i Białorusi, a także w Brazylii, Korei i Australii.

  

Do zorganizowania koncertu przyczynili się :

Maestro Kaludi Kaludov ,ks.Kazimierz Gniedziejko – proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Józefowie * Sąsiad dla Sąsiada. Józefów pomaga *Teatr GROT*Fortepiano *Fundacja na rzecz świadomego życia * Prywatna Szkoła Muzyczna nr 1 w Otwocku*

Serdeczne podziękowania dla wszystkich ludzi dobrej woli !