Ogłoszenia duszpasterskie 9.07.2023 r. – 14 Niedziela Zwykła

•  Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
  • W czwartek przypada 13. dzień miesiąca, a więc po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Różaniec Fatimski i procesję.

• W sobotę 15 lipca grupa parafian wraz z ks. Maciejem wylatują na pielgrzymkę do grobu św. Szarbela w Libanie. Uznawany jest on za jednego z największych cudotwórców pośród świętych Kościoła. Obecnie zarejestrowano już ponad 20 tysięcy uzdrowień za jego wstawiennictwem. Co roku do grobu św. Szarbela przybywa ponad 4 miliony pielgrzymów.
  • W przyszłą niedzielę, 16 lipca, gościć będziemy misjonarza z Kamerunu o. Roberta Szymańskiego, paulina, który opowie o misjach w tym dalekim kraju oraz będzie zbierał ofiary na misje tam prowadzone.
  • Przypominamy, że na czas wakacji (w lipcu i sierpniu) w niedziele nie ma Mszy Świętej o godz. 13.00. Kancelaria parafialna w tych miesiącach jest czynna rano od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 10.30, zaś po południu tylko we wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 17.30.
  • W listopadzie planujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Więcej informacji w gablocie z ogłoszeniami i naszym biuletynie parafialnym.