Ogłoszenia duszpasterskie 9.06.2024 r. – 10 Niedziela Zwykła

  • Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Może warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę Świętą również w dni powszednie. Sprawujemy je o godz. 6:30, 8:30 i 18:00.
  • W najbliższą środę, 12 czerwca, po Mszy św. wieczornej, na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy wszystkich członków.
  • W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy. Nadto w trzynasty dzień miesiąca po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i procesję.
  • Ze względu na zbiórkę na misje w minioną niedzielę, dzisiaj przed kościołem po Mszach św. trwa zbiórka na Świątynię Bożej Opatrzności na Polach Mokotowskich w Warszawie.
  • Również dzisiaj harcerki z Józefowa rozprowadzają cista przed kościołem i zbierają środki na wędrówkę.
  • Już teraz przypominamy, że na czas wakacji (w lipcu i sierpniu) w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, czyli niedzielne Msze św. będą odprawiane o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i 20.00. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna tak jak obecnie: codziennie rano w godz. 9.00 – 10.30 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 17.30.
  • Bracia Franciszkanie zapraszają w dniach 14 – 16 czerwca na spotkanie Młodych – Bratnie dusze. Program spotkania na tablicach ogłoszeń.
  • Policja informuje o pladze oszustw na wnuczka lub policjanta w Józefowie. Policja i inne służby państwowe i społeczne nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. Wszelkie podejrzane telefony prosimy zgłaszać pod numer 112.
  • Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności. Zmarłym w ostatnich dniach Parafianom chciejmy wypraszać dar życia wiecznego…

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

W czwartek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.

W piątek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.