Ogłoszenia duszpasterskie 9.06.2013 r. – 10 niedziela zwykła

• Dziś przypada 10. niedziela w ciągu roku.
  • Gościmy dzisiaj księdza Marcina Rogalę (w zastępstwie ks. Grzegorza Mioduchowskiego), z parafii w Nadmie, który głosi słowo Boże i zbiera ofiary  na budowę kościoła w Nadmie.
  • Również dzisiaj po Mszach św., wyznaczona w całej naszej diecezji, zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  • W najbliższy czwartek (13 czerwca) o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy.
  • W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe codziennie o godzinie 18.30, w niedziele o 17.30.
  • Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach, by być jeszcze bliżej Jezusowego Serca, które jest najpełniejszym wyrazem Bożej miłości miłosiernej, Bożego miłosierdzia. To wyjątkowa okazja do wynagrodzenia Bogu za grzechy swoje i świata. Częściej odmawiajmy Litanię do Serca Pana Jezusa i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Może warto też uważniej wczytać się w Dzienniczek Świętej Siostry Faustyny, wielkiej apostołki Bożego miłosierdzia. Podczas każdego czerwcowego nabożeństwa adorujemy Pana Jezusa – Miłość Miłosierną ukrytą w Eucharystii.
  • Można już odbierać karty kwalifikacyjne uczestników kolonii nad morzem. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły na plakatach i na naszej stronie internetowej.
  • Zapraszamy do poparcia inicjatywy ustawodawczej o planowaniu rodziny i ochronie płodu ludzkiego. Dzisiaj przed kościołem można złożyć podpis. Trzeba mieć dowód osobisty z peselem.
  • Warto obejrzeć na naszej stronie internetowej piękne zdjęcia z procesji Bożego Ciała wykonane przez p. Grzegorza Jakubowskiego.
  • W przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.00, koncert wiolonczelowy s. Gregorii – Benedyktynki. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu patronują nam:

• 10 VI – Błogosławiony Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński (wspomnienie obowiązkowe);
  • 11 VI – Święty Barnaba Apostoł, bliski współpracownik Świętego Pawła (wspomnienie obowiązkowe);
  • 13 VI – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, czczony i kochany od wieków na całym świecie (wspomnienie obowiązkowe).
  • 14 VI – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau (wspomnienie obowiązkowe);
  • 15 VI – Błogosławiona Jolanta (ok. 1244-1298), zakonnica, klaryska, a wpierw żona Bolesława Pobożnego, księżna kaliska (wspomnienie obowiązkowe).