Ogłoszenia duszpasterskie 9.05.2021 r. – 6 Niedziela Wielkanocna

  • Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.
  • Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
  • W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 roku. Rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie będziemy odprawiać po Mszy św. o godz. 18.00 trzynastego dnia miesiąca od maja do października. W maju niestety jeszcze bez procesji.
  • W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie ona połączona z nabożeństwami majowymi. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  • W niedzielę za tydzień będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.