Ogłoszenia duszpasterskie 9.04.2023 r. – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

  • Jutro, w poniedziałek w oktawie Wielkanocy Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich. Za przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni, niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  • Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W piątek 14 kwietnia księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
  • W przyszłą niedzielę – 16 kwietnia będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Do przeżycia tego święta przygotowujemy się poprzez Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia, jakie w tym tygodniu odmawiamy w naszym kościele wspólnie o 17.40 (przed Mszą Świętą wieczorną). Sercem tej niedzieli, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które tradycyjnie zapraszamy na godz. 15.00.
  • Niedziela ta rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
  • W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.
  • Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy oraz z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów i pójdźmy z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa do szkół i miejsc pracy.
  • Ogłoszenie dotyczące dzieci I komunijnych i ich rodziców. W sobotę 15 kwietnia 2023r o godzinie 9:15 spotkanie dzieci z siostrami w kościele. A w niedzielę 16 kwietnia 2023r po Mszy Świętej o 11:30 spotkanie z rodzicami w dolnym kościele. Obecność więcej nią obowiązkowa.