Ogłoszenia duszpasterskie 8.07.2018 r. – 14 Niedziela Zwykła

  • Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.
  • Gościmy dzisiaj w naszej parafii przedstawicieli Przedszkola „Iskierka” i  Niepublicznej Integracyjnej Szkoły Podstawowej im. Achillesa Ratti, które działają przy parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku Fabrycznym w Warszawie. Opowiedzą o swoich doświadczeniach i będą zbierać ofiary do puszki na budowę budynku dla szkoły.
  • W piątek 13 dzień miesiąca, a więc po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie i procesja.
  • Za tydzień będziemy gościć o. Mirosława Wołodko ze Zgromadzenia Księży Werbistów, który przybliży nam sytuację na misjach w Afryce.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zaprasza dzieci w wieku od 6 roku życia do świetlicy przy naszej parafii od 28 czerwca do 4 sierpnia w godzinach 900 – 1600. Karty zgłoszenia dziecka będą wydawane od 29 czerwca przez wychowawczynie świetlicy.
  • Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości Internetu.
  • Pamiętajmy, że na czas wakacji (do końca sierpnia) zmienia się układ Mszy św. Codziennie będą odprawiane Msze św. o godz. 630, 830 i 1800. W niedziele natomiast: o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800 i 2000. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano w godz. 900 – 1045 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 1600 – 1745. Nie ma też adoracji Najśw. Sakramentu w pon., wt., i w środę. Nie działają również poradnie.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy.
  • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik.
  • 13 VII  – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.