Ogłoszenia duszpasterskie 8.05.2022 r. – 4 Niedziela Wielkanocna

 • Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 • Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6:30, 8:30 i 18:00.
 • W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. W tym dniu rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie będziemy odprawić, po Mszy św. o godz. 18.00, 13 -go. dnia miesiąca od maja do października. Pamiętajmy też o 39. rocznicy zamachu na Św. Jana Pawła II.

 • Informujemy również, że 22 maja 2022 roku w Lyonie, zostanie beatyfikowana założycielka Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca, Francuzka Paulina Jaricot. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie Koła Żywego Różańca do dziewięciodniowej nowenny przed Beatyfikacją. Rozpoczniemy ją właśnie 13 maja i będziemy się modlić w ramach przeżywania nabożeństwa majowego.
 • W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.
 • I Komunie w tym roku odbędą się w naszym kościele w czterech turach. Uroczystości odbędą się  w sobotę o godz. 11:00 i 12:30 oraz w niedzielę o godz. 11:30 i 13:00. Zachęcamy by w najbliższą niedzielę przyjść do kościoła na inne Msze św., by umożliwić rodzinom dzieci pierwszokomunijnych wejście do kościoła na tę uroczystość.
 • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 • Również za tydzień po Mszach św. można będzie złożyć ofiarę na pomoc dla potrzebujących mieszkańców Józefa, którymi opiekuje się Parafialny Zespół Caritas.
 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18:30, w niedzielę i uroczystości (więc również dzisiaj) o godz. 17:30. Śpiewem Litanii loretańskiej wypraszajmy wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
 • Burmistrz Miasta Józefowa, Miejski Ośrodek Kultury i Redakcja pisma samorządowego Józefów nad Świdrem zapraszają na wiosenny kiermasz ogrodniczy „UKWIECAMY NASZE MIASTO”, który odbędzie się 8 maja (czyli dzisiaj) w godz. 10-14. Na placu przed Urzędem Miasta będą ogrodnicy, atrakcyjne rośliny i porady, a także stolik wymiany roślin. 
 • Miasto Józefów i Powiatowy Urząd Pracy w Otwocku organizują spotkanie dla pracodawców i uchodźców z Ukrainy poszukujących pracy. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek 10 maja o godz. 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie. Uchodźcy będą mogli dowiedzieć się o zasadach zatrudnienia w Polsce i porozmawiać z przyszłymi pracodawcami, a przedsiębiorcy zyskać nowych pracowników. Urząd Miasta Józefowa serdecznie zaprasza firmy z regionu i uchodźców do udziału w wydarzeniu.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;

– sobota, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.