Ogłoszenia duszpasterskie 8.04.2018 r. – Niedziela Miłosierdzia

 • Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.
 • Dzisiaj w naszym kościele o godz. 1500 odbędzie się uroczyste nabożeństwo na zakończenie nowenny do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek. Serdecznie zapraszamy do udziału, również te osoby, które nie brały udziały w nowennie. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.
 • Niedzielą Bożego Miłosierdzia rozpoczyna się w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii oraz w całym Kościele. Również wspieramy dzieła prowadzone przez Caritas naszej Diecezji – na ten cel są przeznaczone ofiary zbierane dzisiaj na tacę. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu. Zaś przy wyjściu z kościoła możemy zabrać karteczki z myślami z Dzienniczka św. Faustyny, jako konkretne przesłanie dla siebie.
 • Również dzisiaj Parafialny Zespół Caritas organizuje Niedzielę Chleba. Zachęcamy, by po Mszy św. wziąć do domu pobłogosławiony chleb i przy tej okazji złożyć ofiarę na potrzebujących w naszej parafii.
 • Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 630, 700, 830 i 1800. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.
 • We wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.
 • W najbliższy piątek 13 kwietnia po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
 • Również za tydzień 15 kwietnia 13. już Marsz Świętości Życia. W naszej diecezji rozpocznie się Mszą św. o godz. 1100 w Bazylice Katedralnej na Pradze i potem wymarsz na Plac Zamkowy, skąd razem z uczestnikami z Archidiecezji Warszawskiej przejdziemy w kierunku bazyliki św. Krzyża. Już teraz serdecznie zapraszamy całe rodziny.
 • Za tydzień w niedzielę, na zakończenie tygodnia miłosierdzia można przynieść do kościoła skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zebrane środki przeznaczone zostaną na dzieła prowadzone przez nasz Parafialny Caritas.
 • Za tydzień w niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 1130, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Dzieci komunijne przynoszą świece. Po Mszy świętej spotkanie dla rodziców w dolnym kościele.
 • Również w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 • Za tydzień po Mszach św. czwarta już zbiórka na pomoc dla rodzin poszkodowanych podczas trwającej wciąż wojnie w Syrii. Na 6 miesięcy objęliśmy swoją opieką 9 rodzin – jeszcze więc odbędą się dwie zbiórki na ten szlachetny cel.
 • Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę mi. in na Święty Krzyż proszone są o dokonywanie wpłat.
 • W listopadzie jest zorganizowana pielgrzymka do Ziemi Świętej; mamy już komplet uczestników, ale jeszcze może się zapisać 10 osób. Serdecznie zapraszamy. Informacje u ks. Tomasza.