Ogłoszenia duszpasterskie 8.01.2017 r. – Ur. chrztu Pańskiego

• Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.
  • Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. Mamy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Panem Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 nasza schola dziecięca zaprasza na koncert kolęd. Po Mszy św. o godz. 1300 spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca, a o godz. 1900 nabożeństwo przy żłóbku połączone ze śpiewaniem kolęd – serdecznie zapraszamy.
  • Z racji przypadającej 06 stycznia uroczystości Trzech Króli Ks. Tomasz odwiedzi chorych z Komunią świętą 13 stycznia.
  • W najbliższy wtorek (10 stycznia) po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zachęcamy do przyjścia na spotkanie i włączenie się w prace Zespołu.
  • Za tydzień (15.01.) Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można będzie wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony po Mszy św. chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół.
  • W przyszłą niedzielę, 15 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  • W niedzielę (22 stycznia) rozpocznie się przygotowanie do Bierzmowania dla starszej młodzieży i dorosłych. Spotkania będą się odbywały się w każdą niedzielę o godz. 1900 w sali na plebanii. Bierzmowanie przewidujemy w marcu.
  • Za tydzień w niedzielę spotkanie dla Rodziców dzieci komunijnych. Po Mszy św. o godz. 11:30.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku dochodowego na Obóz Tygrysy. Prosimy i w tym roku podając nr KRS: 0000026243, jako cel szczegółowy należy wpisać: X. Połomski Tygrysy. Bóg zapłać.
  • W sklepiku do nabycia komplety kolędowe, kropidła, miseczki na wodę święconą oraz  OREMUS na styczeń i luty i najnowszy numer Głosu Ojca Pio.
  • Szkoła Strumienie zaprasza rodziców dorastających córek na wykład: „Halo, tu ziemia! – jak wyciągnąć córkę z sieci”, który odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 1830. Więcej na plakatach.
  • W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie:

9.01.   Poniedz. (4)          Zielona z blokami (3), Brzozowa (1)

10.01.   Wtorek (4)          Godebskiego, Baśniowa, Legendy, Przyjazna, Sezamkowa, Stokrotki (2), Ekologiczna (1), Dworska (1)

11.01.   Środa (4)              Wspólna (1), Kormoranów (1), Ejsmonda, Przybosia, Sowińskiego, Ordona (1), Orla (1),

12.01.   Czwartek (4)       Jaskółcza, Papuzia, Jastrzębia (2), Tadeusza (1), Owalna (1)

13.01.   Piątek (4)             Długa, Krucza, Ślusarskiego (3), Rozkoszna, Iglasta (1)

14.01.   Sobota (4)            Kard. Wyszyńskiego, Prusa (4)

16.01.   Poniedz. (3)          Pawia, Łabędzia, Krótka, Gołębia, Bogatki (3)

17.01.   Wtorek (3)           Ogrodowa (3)

18.01.   Środa (3)              Sosnowa, Parkowa (3)

19.01.   Czwartek (3)       Świderska z blokami (3)

20.01.   Piątek (3)             Leśna z blokami (3)