Ogłoszenia duszpasterskie 7.11.2021 r. 32 Niedziela Zwykła

• Dziś pierwsza niedziela listopada. Po Mszy św. o godz. 11.30 w Domu Józefa spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu.
  • Jeszcze dziś i jutro można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.
  • W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11.00. Po niej władze samorządowe organizują przemarsz po pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, złożenie wieńców i występ artystyczny. Potrzebą serca człowieka wierzącego powinna być modlitwa w intencji Ojczyzny – 11 listopada (najbliższy czwartek) o godz. 11.00 – zapraszamy.
  • Z tej też okazji zapraszamy nakoncert w wykonaniu chóru Schola Cantorum Maximilianum pod kierownictwem Zbigniewa Siekierzyńskiego. Ten patriotyczny koncert odbędzie w najbliższą niedzielę 14 listopada po Mszy św.  o godz. 18.00. Chór ten będzie również śpiewał podczas Mszy św.

• Można jeszcze zapisać swoich zmarłych na wypominki roczne.
  • W niedzielę za tydzień ks. Justyn Ziembiński będzie głosił kazania i zbierał ofiary na tacę na budowę kościoła w Warszawie – Kobiałce.
  • Również za tydzień będziemy obchodzili Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie – w tym roku na Kościół prześladowany w Sudanie Południowym. Po Mszy św. można będzie przed kościołem złożyć ofiarę do puszki na wsparcie tamtejszego kościoła.
  • Dzisiaj po Mszach św. przedstawiciele integracyjnego przedszkola i integracyjnej szkoły podstawowej działającej przy parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku Fabrycznym zbierają ofiary do puszek.