Ogłoszenia duszpasterskie 7.10.2018 r. – 27 Niedziela Zwykła

 • Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.
 • Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie Kół Żywego Różańca, a po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
 • W środę, 10 października, rozpoczniemy Nowennę przed przypadającym 19 października liturgicznym wspomnieniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Będzie ona zawsze połączona z nabożeństwami różańcowymi.
 • W sobotę, w 13. dzień miesiąca, po Nabożeństwie Różańcowym o godz. 17.15 ostatnia w tym roku procesja fatimska wokół kościoła. Potem nieco opóźniona Msza św. wieczorna.
 • W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną, ubogą młodzież.
 • Zachęcamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę 13 października: wyjazd o godz. 5.00, koszt 65 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

 

 

Proszono nas o ogłoszenie również:

 • W najbliższy poniedziałek (jutro) o godz. 19.00 w Domu św. Józefa będzie miał miejsce niezwykły wieczór: Cuda, Hildegarda i lecznicze wino. W programie m. in. Elżbieta Ruman – autorka  nowej książki ” Widziałam cuda” opowie o niezwykłym uzdrowieniu które wydarzyło się w naszej parafii, oraz o nowych cudach Jana Pawła II. Zapraszamy.
 • Kinga i Arkadiusz Głogowscy zapraszają na Jesienny Koncert Operowy w wykonaniu uczestników Międzynarodowego Kursu Wokalnego prowadzonego przez maestro Kaludi Kaludova. Koncert odbędzie się w najbliższy poniedziałek – 8.października o godz.18:00 w Szensztackim Instytucie Sióstr Maryi w Otwocku – Świdrze. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
 • Starosta otwocki Mirosław Pszonka, Zarząd Powiatu w Otwocku i Zarząd Dróg Powiatowych serdecznie zapraszają na uroczystość związaną z zakończeniem realizacji projektu pod nazwą „Budowa mostu nad rzeką Świder wraz z dojazdami”. 14 X 2018 r. o godz. 12.00 na terenie inwestycji obiektu mostowego.
 • Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek zaprasza na koncert poezji śpiewanej 14.10.2018 r. o godz. 18.00 w Teatrze Jaracza w Otwocku.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.