Ogłoszenia duszpasterskie 7.08.2022 r. – 19 Niedziela Zwykła

  • Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 11:30.
  • Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.
  • W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  • W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie i procesja po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.

  • Już teraz zapraszamy na diecezjalne uroczyste obchody 102 rocznicę Bitwy Warszawskiej. Program znajdziemy na stronie naszej Diecezji (102. rocznica Bitwy Warszawskiej – zaproszenie na obchody – Diecezja Warszawsko-Praska). Główna Msza św., na którą są zaproszone delegacje parafialne, 15 sierpnia w Ossowie o godz. 9:30.
  • Już teraz również zapraszamy na Parafialne Uroczystości Odpustowe w niedzielę 28 sierpnia oraz na Festyn Rodzinny.
  • Jedną z atrakcji festynu będzie Fanteria. Prosimy o przynoszenie do zakrystii lub kancelarii fantów na tę loterię. Mogą to być dowolne przedmioty, jest tylko jedna zasada: powinny być nowe. Mamy pewnie takie nietrafione prezenty, których nie wykorzystaliśmy. Możemy też coś specjalnie kupić. Prosimy więc o przekazanie na rzecz loterii. Cały dochód z loterii przeznaczony będzie na dofinansowanie obiadów w szkołach józefowskich dla potrzebujących dzieci (organizowane przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie działające w naszym mieście).
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
  • W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: + Marianna Drosio oraz + Krzysztof Krzyszkiewicz. Wypraszajmy im dar życia wiecznego naszą modlitwą: Dobry Jezu, a nasz Panie, oto my dziś prosim za nie, daj im wieczne spoczywanie.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

– wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

– środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;

– czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.