Ogłoszenia duszpasterskie 7.07.2024 r. – 14 Niedziela Zwykła

  • „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.
  • Gościmy dzisiaj o. Walerego – Redemptorystę, który przystępuje do budowy kościoła w Mińsku na Białorusi. Po Mszy św. można będzie wesprzeć ofiarą do puszki na ten zbożny cel.
  • Dziś po Mszy Świętej o 11:30 zapraszamy na konferencję przedchrzcielną wszystkich rodziców pragnących ochrzcić swoje dzieci i przyszłych rodziców chrzestnych.
  • W przypadające w czwartek święto Świętego Benedykta zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszego kontynentu, a w sobotę, 13 lipca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej.
  • Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
  • Przypominamy, że na czas wakacji w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Zachęcamy do adorowania Najśw. Sakramentu między Mszami Świętymi w Niedziele, a w tygodniu między mszami o 6:30 i 8:30. Przypominamy, że można adorować Pana Jezusa także w tabernakulum.
  • W przyszłą niedzielę, 14 lipca, homilie na Mszach będzie głosił ks. Tomasz Gill, proboszcz parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku Fabrycznym w Warszawie. Po Mszach będą zbierane do puszek ofiary na dokończenie budowy działającego przy parafii przedszkola integracyjnego i szkoły, w której uczą się między innymi dzieci ze spektrum autyzmu.
  • Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. A zmarłych Parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Dzisiaj, w niedzielę, 7 lipca – bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia].

W poniedziałek, 8 lipca – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

W czwartek, 11 lipca – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego.

W piątek, 12 lipca – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II.

W sobotę, 13 lipca – św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.