Ogłoszenia duszpasterskie 7.06.2015 r. – 10 Niedziela Zwykła

• Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Jak co roku, w tym dniu w całej Polsce przed kościołami trwa zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.
  • Również dzisiaj neoprezbiter ks. Daniel Filipowicz odprawi o godz. 1300 swoją Mszę św. prymicyjną. Pamiętamy, że w latach 2012/2013 odbywał w naszej parafii roczną praktykę. Po Mszy Świętej o godz. 1300 procesja eucharystyczna.
  • Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim biorącym udział w Procesji Bożego Ciała w miniony czwartek. Wyrazy uznania i serdeczne Bóg zapłać poszczególnym wspólnotom za przygotowanie ołtarzy.
  • Dzisiaj o godz. 17.00 w Sali na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.
  • W najbliższy czwartek po Mszy św. i procesji spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • Trwa Oktawa Bożego Ciała, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 1800 na Mszy św., Nieszporach i procesji Eucharystycznej.
  • W czwartek, w ostatni dzień tak zwanej „oktawy” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta z procesją o godz. 1800. Po Mszy Świętej wieczornej i następującej po niej procesji – błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.
  • W piątek, 12 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Msze Święte o godzinie 630, 700, 830 i 1800. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  • W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (i kolejny dzień fatimski w naszej parafii). Po Mszy Świętej o godz. 1800 różaniec i procesja fatimska.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć ks. Grzegorza Mioduchowskiego i będzie możliwość wsparcia budowy kościoła w Nadmie.
  • Już niedługo rozpoczyna się okres letnich wyjazdów i odpoczynku, kiedy bardzo często będziemy korzystać z samochodu, dlatego w niedzielę za tydzień po Mszach św. pragniemy poświęcić nasze samochody i inne pojazdy.
  • Obóz Tygrysy jest organizowany dla dzieci i młodzieży nie tylko z naszej parafii. Również są dzieci z krajów dawnego bloku wschodniego, dzieci z ośrodków wychowawczych i domów dziecka. Dzięki ludziom i instytucjom o dobrych sercach jest możliwość wyjazdu dla każdego, a brak funduszy nie jest przeszkodą. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć obóz Tygrysy prosimy o kontakt z ks. Tomaszem. Natomiast za tydzień w niedzielę 21 czerwca po Mszach św. będzie możliwość wsparcia tej inicjatywy przez ofiary składane do puszek. Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania rzeczy materialnych (na nagrody, konkursy) czy nawet produkty żywnościowe, prosimy o kontakt z Ks. Tomaszem.
  • Osoby, które zapisały się na obóz lub chcą to uczynić zapraszamy na spotkanie 11 czerwca ( czwartek ) po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie.
  • Dzisiaj przed kościołem są rozprowadzane cegiełki na budowę Domu św. Józefa. Cegiełki są ilustracją Ośmiu Błogosławieństw – wartość każdej cegiełki 20 zł. Tych którzy wpłacają na ten cel ofiary na konto bankowe prosimy o podawanie adresu (można też zrobić to mailowo), bo tak jak ogłaszaliśmy chcemy podziękować za wpłatę przesyłając przygotowaną grafikę.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 8 VI – św. Jadwiga, królowa znana z hojności dla ubogich, dzięki małżeństwu z Władysławem Jagiełłą przyczyniła się do nawrócenia Litwy. Własną biżuterię przeznaczyła na rozwój Akademii Krakowskiej (wspomnienie obowiązkowe):
  • 10 VI – bł. Bogumił, biskup. Żył w XII wieku. Po rezygnacji z arcybiskupstwa w Gnieźnie został pustelnikiem. Zasłynął z daru modlitwy i nauczania ubogiej ludności (wspomnienie obowiązkowe);
  • 11 VI – św. Barnaba, apostoł rodem z Cypru, bliski współpracownik św. Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej (wspomnienie obowiązkowe).