Ogłoszenia duszpasterskie 7.05.2023 r. – 5 Niedziela Wielkanocy

  • Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.
  • W związku z przypadającym w tym tygodniu świętem św. Józefa Robotnika, jeszcze dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 józefowski Teatr Grot pp. Kingi i Arkadiusza Głogowskich przedstawi w naszym kościele koncert pieśni zatytułowany: „Ze św. Józefem przez wieki”. Serdecznie zapraszamy.
  • Jutro, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6:30, 8:30 i 18:00.
  • W najbliższy piątek, 12 maja kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. Ks. Maciej od godziny 9:00, a ks. Łukasz tym razem nietypowo od 12:00.
  • W sobotę, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. W tym dniu rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie będziemy odprawić, po Mszy św. o godz. 18.00, 13 -go. dnia miesiąca od maja do października. 13 maja pamiętajmy też o 42. rocznicy zamachu na Św. Jana Pawła II.
  • I Komunie w tym roku odbędą się w naszym kościele w czterech turach. Uroczystości odbędą się  w sobotę (13 V) o godz. 11:00 i 12:30 oraz w niedzielę (14 V) o godz. 11:30 i 13:00. Zachęcamy by w najbliższą niedzielę przyjść do kościoła na inne Msze św., by umożliwić rodzinom dzieci pierwszokomunijnych wejście do kościoła na tę uroczystość.
  • Ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18:30, w niedzielę i uroczystości (więc również dzisiaj) o godz. 17:30. Śpiewem Litanii loretańskiej wypraszajmy wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
  • Burmistrz miasta Józefowa zaprasza na wiosenny kiermasz ogrodniczy: „Ukwiecamy nasze miasto”, w niedzielę za tydzień 14 maja w godz. 10.00 – 14.00 na placu przed urzędem miasta.