Ogłoszenia duszpasterskie 7.05.2017 r. – 4 Niedziela Wielkanocna

• Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.
  • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę za tydzień są przeznaczone na Seminarium Duchowne.
  • W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkich parafian gorąco zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00. To również dzień Imienin bpa seniora Stanisława Kędziory – pamiętajmy o tym w naszych modlitwach.
  • W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. wieczornej zaś w niedziele o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
  • W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Zapraszamy w tym dniu zwłaszcza na Mszę św. o godz. 18.00, i potem na pierwsze w tym roku Nabożeństwo fatimskie z procesją.
  • Za tydzień 14 maja w naszym kościele odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci będą przeżywały swoje pierwsze spotkanie z Chrystusem w Eucharystii w dwóch grupach: o godz. 10.00 i 11.30. Warto w tę niedzielę przyjść na Mszę św. o innej godzinie, aby rodziny mogły razem z dziećmi przeżywać tę uroczystość.
  • W niedzielę za tydzień Ruch Szesztacki, a szczególnie Ojcowie zapraszają na pielgrzymkę Ewangelizacyjną ulicami Otwocka i Józefowa. Początek w sanktuarium w Świdrze u Sióstr Szensztackich o godz. 15.00, zakończenie w Sanktuarium Ojców o godz. 19.00. Potem Msza odpustowa.
  • Dzisiaj można wesprzeć obóz wakacyjny dla dzieci i młodzieży, tzw. Tygrysy. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek. Natomiast po Mszy św. o godz. 13:00 spotkanie dla wyjeżdżających i zainteresowanych obozem.
  • 27 maja planowana jest pielgrzymka autokarowa do Sandomierza. Przyjmujemy zapisy.