Ogłoszenia duszpasterskie 7.04.2024 r. – 2 Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

• Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Sercem tej niedzieli, oprócz Eucharystii, jest nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które tradycyjnie zapraszamy na godz. 15:00. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni? Zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
  • Zapraszamy dzisiaj rodziców, którzy planują chrzest dziecka i przyszłych rodziców chrzestnych z naszej parafii, na konferencję przed chrzcielną po Mszy Świętej o 11.30 w salce na plebanii.
  • Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  Msze św. o godz. 6:30, 8:30 i 18:00. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Składane ofiary na tacę w tym dniu przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.

• W przyszłą niedzielę (14 kwietnia) po Mszy Świętej o 11:30 w dolnym kościele spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci przynoszą ze sobą swoje dzienniczki do sprawdzenia. Obecność obowiązkowa.
  • Za tydzień akcja Pola Nadziei – przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć Hospicjum Otwockie.
  • Wspólnota Świętego Michała Archanioła i Świętego Ojca Pio zaprasza we wtorki na co tygodniowe spotkania modlitewne, zakończone konferencją ascetyczną.
  • W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.
  • Gorąco zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w Marszu dla Życia „Niech żyje Polska”, który ma się odbyć w niedzielę 14 kwietnia w Warszawie. Więcej informacji na plakatach.
  • 27 kwietnia ks. Łukasz i Wspólnoty modlące się za kapłanów organizują autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium w Niepokalanowie. Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza wspólnoty i osoby modlące za kapłanów. Wyjazd o 7:30, powrót około 17:00. W planie pielgrzymki: dwie konferencje, wspólny różaniec, Masza Święta, świadectwo, Koronka do Bożego Miłosierdzia. Koszt wyjazdu to 45 zł (autokar).   Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
  • W imieniu Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskie – organizatorów świątecznej akcji paczek dla potrzebujących, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie oraz wszystkim biorącym w niej udział, chociażby przez zakup palm i stroików. Udało się w ten sposób obdarować 135 rodzin.
  • Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.
  • Dzisiaj w Polsce czas wyborów samorządowych. Udział w wyborach to prawo i obowiązek, który wynika z naszej wolności, a wolność to przecież odpowiedzialność za siebie i za innych” (abp Stanisław Gądecki). Serdecznie zachęcamy do pójścia do lokali wyborczych.