Ogłoszenia duszpasterskie 7.02.2021 r. – 5 Niedziela Zwykła

  • Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.
  • Dzisiejsza Niedziela to siódmy miesiąca, a więc w naszej diecezji dzień modlitw o powołania. Również dzisiaj przypada dzień imienin Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. W tych intencjach będziemy się modlić dzisiaj po Mszy św. o g. 13.00 podczas adoracji z racji I niedzieli miesiąca.
  • Dzisiaj po Mszy o godzinie 11:30 w dolnym kościele odbędzie spotkanie dla starszej grupy kandydatów do przyjęcia bierzmowania. Młodszą grupę zapraszamy za tydzień (14 lutego) również po Mszy o godzinie 11:30 do dolnego kościoła.
  • W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. Msze św. o godz. 6.30, 8.30 i 18.00. Po mszy św. o godz. 8.30 specjalne nabożeństwo oraz indywidualne błogosławieństwo chorych Najśw. Sakramentem.
  • Dzisiaj jak ogłaszaliśmy Parafialny Zespół Caritas przy wyjściu z kościoła zbiera ofiary do puszki na dzieła miłosierdzia i na pomoc dla potrzebujących z naszej parafii. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.
  • W niedzielę za tydzień zbiórka do puszek na chorych objętych opiekę „Caritas” naszej Diecezji.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.