Ogłoszenia duszpasterskie 7.01.2024 r. – Niedziela Chrztu Pańskiego

• Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu, uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.
  • Dzisiaj, po Mszach świętych o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 dzieci z ogniska misyjnego przedstawią krótką scenkę kolędniczą opisującą sytuację dzieci w Kolumbii. W ten sposób, chcą prosić o wsparcie finansowe dla swoich rówieśników z tego kraju misyjnego. Będzie to można uczynić po Mszach świętej składając ofiary do puszek. Pieniądze w całości zostaną przekazane do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, a stamtąd na realizację projektów misyjnych w Kolumbii.

• Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Będą one się pojawiać w „repertuarze” naszych śpiewów podczas liturgii. Do tego święta pozostawimy również w naszej świątyni bożonarodzeniową szopkę. Chór Cum Jubilo i Chór Dziewczęcy Strumienie zaprasza dzisiaj po Mszy w. o godz. 18.00 na koncert i wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.
  • W środę przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje na godz. 6.30.
  • W niedzielę za tydzień w liturgii będzie nam towarzyszył zespól z Tarnopola w Ukrainie TARUTA. Będzie też zbierał ofiary na Dom tamtejszy Dziecka.
  • W niedzielę za tydzień w liturgii będzie uczestniczyć zespól z Tarnopola w Ukrainie TA RUTA. Będzie też zbierał ofiary na Dom tamtejszy Dziecka.
  • Parafia MB Częstochowskiej w Otwocku–Świdrze organizuje w dniach 5 – 12 lutego pielgrzymkę do Mudjugorie. Pozostało 10 wolnych miejsc. Szczegóły i bliższe informacje (plakaty) na tablicach ogłoszeń.
  • Przekazujemy dla wszystkich świętujących w tym tygodniu urodziny i imieniny najserdeczniejsze życzenia.
  • Kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Razem z Wami pragniemy się modlić i zanieść Wam dar Bożego błogosławieństwa. Porządek kolędy na najbliższy tydzień:
  • 01. Poniedziałek Powstańców Warszawy, Zagajnikowa
  • 01. Wtorek Jarosławska, Parkingowa, Wschodnia, Wspólna, Żytnia
  • 01. Środa            Brzozowa, Kościuszki, Tadeusza, Wiosenna
  • 01. Czwartek        Ejsmonda, Ordona, Przybosia, Redutowa, Sowińskiego, Staszica, Wesoła
  • 01. Piątek Bema, Jaskółcza, Orla, Papuzia
  • 01. Sobota            Piłsudskiego (bez bloków)

Dziękujemy za ofiary złożone przy okazji kolędy, które przeznaczone są na Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu.