Ogłoszenia duszpasterskie 6.11.2022 r. – 32 Niedziela Zwykła

 • Gościmy dzisiaj ks. Piotra Figauzera, który głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w Warszawie – Kobiałce
 • Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć (kolekta mszalna).
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Sali na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy Świętej o godz. 13:00 Adoracja Najśw. Sakramentu.
 • W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. Papieża i wszystkie sprawy Kościoła będziemy polecali Bogu przez ręce Maryi w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 • W piątek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy zwłaszcza na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. Już pół godziny przed Mszą św. (od g.10:30) nasz Chór żeński zaprasza do wspólnego śpiewania w kościele. Po Mszy św. Burmistrz Miasta Józefowa i Starosta Otwocki zapraszają do przejścia spod kościoła do Pomnika Marszałka  Piłsudskiego z udziałem orkiestry OSP Trąbki, złożenie kwiatów pod pomnikiem, Apel Poległych i pokaz musztry w wykonaniu uczniów klas mundurowych Szkoły im. S. Staszica w Otwocku oraz program artystyczny w wykonaniu Szkoły Muzycznej Iriny Józefowicz w Józefowie. Bezpośrednio po uroczystościach pod pomnikiem odbędzie się Bieg Niepodległości. Zachęcamy do zabrania z domu flag, z którymi przejdziemy w biało – czerwonym  przemarszu.
 • Ponieważ to nasze święto wypada w tym roku w piątek, biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy święto będą obchodzić na terenie diecezji warszawsko-praskiej.

 • Inne Msze św. w tym dniu o godz. 6:30 i 18:00. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona na posesjach flaga narodowa. Jeśli ktoś jeszcze nie ma w swoim domu flagi, może dziś przed kościołem za dobrowolną ofiarą nabyć ją u naszych pań z Kół Różańcowych.
 • Wracamy do pięknej tradycji w naszej parafii i zapraszamy na Piknik Patriotyczny, który odbędzie się w niedzielę za tydzień 13 listopada. O godz. 13-stej msza w intencji Ojczyzny, po niej jak zwykle wiele atrakcji. Atrakcje Pikniku będą już dostępne od godziny 11-stej do 15-stej. Więcej o nich w gablotach i na stronie internetowej.
 • Serdecznie zapraszamy na Piknik Patriotyczny, który odbędzie się w niedzielę 13 listopada. W programie m.in. apel pamięci wg. ceremoniału wojskowego poprowadzony przez Strzelców z Karczewa, po zakończeniu Mszy św. o godz. 13:00 w intencji Ojczyzny. Od godz. 11-stej, będzie można zwiedzać ekspozycje przygotowaną przez żołnierzy WOT z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Młodzież strzelecka w swoim pawilonie udostępni zwiedzającym wyposażenie oraz zaprezentuje swoje wyszkolenie. Lubelska Fundacja Niepodległości wystawi pojazdy wojskowe, mundury, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Józefowskie Muzeum 2. Korpusu tym razem pokaże wystawę mody kobiecej z początku wieku XX. Obozem staną Dragoni Starosty Lanckorońskiego z pokazem broni czarnoprochowej oraz szermierki. Dziewczęta z ze Szkoły Strumienie poprowadzą konkurs historyczny dla młodzieży z nagrodami. Będzie można kupić książki o tematyce historycznej, flagi, wpinki. Liczymy, że jak co roku, wspólnie z Ferajną z Hoovera, będziecie mogli Państwo zaśpiewać popularne piosenki patriotyczne. Nie zabraknie wojskowej grochówki. Piknik odbędzie się w niedzielę 13 listopada, od godz. 11-stej. Zakończenie ok. godz.15-stej. Serdecznie zapraszamy, tym bardziej, że to będzie już X edycja naszego parafialnego Pikniku Patriotycznego.
 • W ramach obchodów Święta Niepodległości zapraszamy również na koncert w wykonaniu chóru Schola Cantorum Maximilianum pod kierownictwem Zbigniewa Siekierzyńskiego. Ten patriotyczny koncert odbędzie w najbliższą niedzielę 13 listopada po Mszy św.  o godz. 18.00. Chór ten będzie również śpiewał podczas Mszy św.  
 • W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Będą zbierane ofiary do puszek na Kościół Prześladowany.
 • Informację o terminie kolejnych spotkań dla obydwu grup kandydatów do bierzmowania młodzież otrzyma na skrzynkę mailową. Jeśli ktoś jeszcze nie przekazał kontaktu mailowego, proszony jest o kontakt z ks. Maciejem.
 • Zapraszamy wszystkich do obejrzenia finałowych prac konkursu dominikańsko – misyjnego, zorganizowanego przez siostry Dominikanki Misjonarki pod hasłem „Święci z misji”. Prace wykonali uczniowie szkół podstawowych, w których pracują siostry. Uczniowie mieli za zadanie w wybranej przez siebie formie plastycznej przedstawić dowolną postać świętego misjonarza lub świętego mieszkańca kraju misyjnego.
 • Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne. W ciągu całego roku w każdy pierwszy wtorek miesiąca różaniec z wypominkami o godz. 17:00, a o 18:00 Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Przy wyjściu z kościoła leżą kartki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu, a potem przekazać do zakrystii lub kancelarii.
 • Młodzież, która chciałaby włączyć się w działania duszpasterskie i pomoc w przygotowaniach Mszy Świętych z udziałem młodzieży, ks. Maciej zaprasza na spotkanie przy pizzy w niedzielę 20 listopada po Mszy o godz. 20.00.
 • Konferencja 5 Kluczy do uwolnienia duchowego odbędzie się 26 listopada br. w auli Szkoły Strumienie Józefów, ul 3 Maja 129. Szczegóły na plakatach.
 • Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 10 listopada – Święty Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;

– piątek, 11 listopada – Święty Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;

– sobota, 12 listopada – Święty Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup i męczennik, ewangelizator schizmatyków.