Ogłoszenia duszpasterskie 6.10.2013. – 27 Niedziela zwykła

• Dzisiaj I niedziela miesiąca:
    – Po Mszy św. o godz. 1300 Adoracja Najśw. Sakramentu z procesją i potem spotkanie Kół Żywego Różańca.
    – O godz. 1700 w salce na plebani konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.
  • Dzisiaj Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami wojny w Syrii poprzez modlitwę i pomoc materialną. Przed Kościołami w całej Polsce trwa dzisiaj zbiórka do puszek jako wsparcie ofiarom wojny w Syrii.
  • Dzisiaj o godz. 16:00 w katedrze praskiej Abp Henryk Hoser SAC odprawi Mszę Świętą w intencji Polski wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Po Mszy Świętej wyruszy Pokutny Marsz Różańcowy pod Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zapraszamy.
  • Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele o godzinie 17.15 październikowym nabożeństwie. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
  • W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada już jutro, 7 października.
  • W najbliższy czwartek rozpoczynamy Nowennę przed przypadającym 19 października liturgicznym wspomnieniem bł. Jerzego Popiełuszki. Będzie ona zawsze połączona z nabożeństwami różańcowymi.
  • W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecamy życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę.
  • W niedzielę za tydzień po Nabożeństwie Różańcowym o g. 17.15 ostatnia w tym roku procesja fatimska wokół kościoła.
  • 13 października zapraszamy na godz.19:00 do kościoła na Godzinę Uwielbienia. Rozpoczynamy w tym roku cykl spotkań modlitewnych, które będą odbywały się w każdą drugą Niedzielę miesiąca. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy wspólnie uwielbiać Pana Boga. Adoracja będzie trwała od godz.19:00 do 20:00.
  • Zapraszamy dzieci, które chcą śpiewać w scholii podczas Mszy św. o godz.11:30 na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w sali na plebanii za tydzień w Niedzielę o godz.11:00. Zajęcia ze śpiewu będzie prowadził nasz parafianin, p. Marcin Wargocki.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie od 2-go października wznowiło po przerwie wakacyjnej pracę świetlicy. Zajęcia odbywać się będą na plebanii w środy, czwartki i piątki, w godz. 14.00 – 18.00.
  • W sobotę 12 października zapraszamy na różańcowe czuwanie modlitewne w łączności z papieżem Franciszkiem. Od 18:30 do 22:00
  • Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania 19 października o 9:30 grupa młodsza, o 10:30 grupa starsza.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 9 X – Błogosławiony bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; spisał dzieje naszego narodu w swojej słynnej kronice (wspomnienie obowiązkowe).