Ogłoszenia duszpasterskie 6.08.2023 r. – Święto Przemienienia Pańskiego

• Dzisiaj obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Msze Święte jak w każdą niedzielę.
  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 11.30.
  • Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce do Częstochowy, zachęcamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.
  • W środę 9 sierpnia przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, (Edyty Stein, 1891-1942) dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  • W czwartek, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku.
  • W najbliższą niedzielę, 13 sierpnia, po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie i procesja. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.
  • Już teraz również zapraszamy na Parafialne Uroczystości Odpustowe w niedzielę 27 sierpnia oraz na Festyn Rodzinny.
  • Jedną z atrakcji festynu będzie Fanteria. Prosimy o przynoszenie do zakrystii lub kancelarii fantów na tę loterię. Mogą to być dowolne przedmioty, jest tylko jedna zasada: powinny być nowe. Mamy pewnie takie nietrafione prezenty, których nie wykorzystaliśmy. Możemy też coś specjalnie kupić. Prosimy więc o przekazanie na rzecz loterii. Cały dochód z loterii przeznaczony będzie na dofinansowanie obiadów w szkołach józefowskich dla potrzebujących dzieci, organizowane przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie działające w naszym mieście.