Ogłoszenia duszpasterskie 6.06.2021 r. – 10 Niedziela Zwykła

• Dzisiaj od godz. 7:00 rano parafią naszą zarządza biskup Jacek Grzybowski, który przybył do nas z Wizytacją Kanoniczną. Jest to przewidziana prawem kanonicznym oficjalna wizyta biskupa i zapoznanie się z duszpasterstwem w danej parafii. Podczas porannej Mszy św. ks. proboszcz wręczył symbol zarządzania parafią: stułę i klucz. Po Mszach św. różne wspólnoty, zespoły i grupy duszpasterskie przedstawiają się ks. biskupowi. O godz. 13:00 biskup Jacek udzieli sakramentu bierzmowania, a po obiedzie ok. godz. 14:30 ks. biskup nawiedzi nasz cmentarz. Zapraszamy więc w tym czasie na cmentarz, gdzie na starej jego części, przy pomniku niedaleko grobu ks. prałata Malinowskiego pomodlimy się wspólnie za zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu. Naszego dostojnego Gościa pożegnamy Apelem Jasnogórskim ok. godz. 21:00.
  • Dzisiaj przeżywamy Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Jak co roku, odbywa się w całej Polsce (więc i u nas) zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Przy wyjściu z kościoła można będzie złożyć ofiarę na ten szlachetny cel.

• Jutro siódmy dzień miesiąca, a więc dzień modlitw o powołania.
  • W Oktawie Bożego Ciała, 4 – 10 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 18:00 na Mszy św. połączonej z nieszporami i nabożeństwem czerwcowym. Na zakończenie tej oktawy, w czwartek, po Mszy Świętej wieczornej błogosławieństwo wianków z ziół i kwiatów.
  • Dzisiaj w Polsce jest czytany list pasterski Episkopatu Polski w setną rocznicę poświęcenia narodu polskiego Najśw. Sercu Pana Jezusa. My przeczytamy go w niedzielę za tydzień natomiast zgodnie z prośbą biskupów w najbliższy piątek w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, tak jak we wszystkich kościołach w Polsce, w łączności z biskupami, odmówimy akt poświęcenia Narodu Polskiego Sercu Pana Jezusa. W tym dniu będziemy też modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte o godzinie 6:30, 8:30 i 18:00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  • Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała. Wyrazy uznania i serdeczne Bóg zapłać poszczególnym wspólnotom za przygotowanie ołtarzy oraz dywanu kwiatowego. Ponadto OSP, policji i straży miejskiej, a nadto wszystkim uczestnikom tej pięknej tradycyjnej procesji, która była wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
  • Strażacy prosili o ogłoszenie, że w najbliższą sobotę od g. 12.00 na Skwerze św. Jana Pawła II Dzień otwarty Strażnicy przy ul. Polnej oraz Charytatywny Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami. Więcej na plakatach.