OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 marca 2023 r. – 2 Niedziela Wielkiego Postu

 • Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Modlimy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Jak co roku przed kościołami w całej Polsce, więc i u nas, są zbierane ofiary do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
 • Jutro (6 marca) mija 4 rocznica śmierci + ks. Leszka Szwedkowicza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji podczas wieczornej Mszy Świętej.
 • Grupa modlitwy i postu za kapłanów – Apostolat Złotej Róży, zaprasza wszystkich parafian w poniedziałek 6 marca po Mszy Świętej o 18.00 na spotkanie w salce na plebanii. Spotkanie obejmuje wspólną modlitwę i konferencję ascetyczną.
 • W najbliższy wtorek, 7 marca o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a o godz. 18.00 Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. 
 • Grupa św. Michała Archanioła i św. Ojca Pio zaprasza w najbliższy wtorek po Mszy Świętej wieczornej na spotkanie. Rozpoczyna się ono wspólną modlitwą różańcową i kończymy konferencją ascetyczną, którą prowadzi ks. Łukasz.
 • Gorąco zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego: W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: o godzinie 17.00 i 19.00 oraz dodatkowo po Mszy Świętej porannej o godz. 8.30, a w niedziele o godz. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją.
 • W najbliższą sobotę po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie na plebanii Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy serdecznie jej członków.

 • Kolejne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę 12 marca po Mszy Świętej o godz. 11.30. Spotkanie będzie w dolnym kościele.
 • W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie rozpoczną się one za tydzień i potrwają do środy 15 marca. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. W niedzielę 19 marca grupa młodzieży, która w 2021 roku rozpoczęła swoje przygotowania przyjmie sakrament bierzmowania. Informacje o próbach ks. Maciej przesłał na skrzynki mailowe kandydatów.
 • W związku z uroczystością św. Józefa – patrona naszego miasta, w najbliższy piątek rozpoczniemy Nowennę przed tą uroczystością. Będzie ona odmawiana po Mszy św. wieczornej.
 • W niedzielę 19 marca podczas Mszy św. o g. 13:00 grupa młodzieży, która w 2021 roku rozpoczęła swoje przygotowania przyjmie sakrament bierzmowania. Informacje o próbach ks. Maciej przesłał na skrzynki mailowe kandydatów.
 • W związku z uroczystością św. Józefa – patrona naszego miasta, w najbliższy piątek rozpoczniemy Nowennę przed tą uroczystością. Będzie ona odmawiana po Mszy św. wieczornej.
 • W niedzielę za tydzień będziemy realizować apel Przewodniczącego Episkopatu Polski i po Mszach Świętych można będzie złożyć ofiarę do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wojnie na Ukrainie.
 • W wakacje, od 15 do 23 lipca – ks. Maciej organizuje samolotową pielgrzymkę do Libanu, gdzie pielgrzymi modlić się będą przy grobie św. Szarbela, nazywanego „świętym od uzdrowień”. Prowadzona w klasztorze dokumentacja potwierdza już przeszło sześć tysięcy uzdrowień. Informacje o pielgrzymce i zapisy u ks. Macieja.