OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 lutego 2023 r. – 5 Niedziela Zwykła

  • Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań. Konferencja przed chrzcielna dla rodziców zamierzających ochrzcić swoje dziecko i rodziców chrzestnych dziś po Mszy Świętej o 11:30 w salce na plebanii.
  • Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  • Dzisiaj kolejna Akcja Krwiodawstwa przy naszej parafii. Obowiązują zapisy pod telefonem podanym na plakatach na tablicach ogłoszeń.
  • We wtorek 7 lutego przypada dzień Imienin Pasterza naszej diecezji biskupa Romualda. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  • We wtorek o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami i potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. 
  • W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.
  • Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia oraz tych, którzy leczą i pielęgnują chorych. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6:30, 8:30 i 18:00.
  • Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.
  • Już teraz z radością ogłaszamy, że podczas ferii zimowych będzie czynna nasza parafialna świetlica prowadzona przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie.
  • Od pierwszego lutego kancelaria parafialna jest czynna jak przed kolędą: codziennie (pon.-sob.) przed południem w godzinach 9:00 do 10:30 oraz po południu (pon.-pt.) w godzinach 16:00 do 17:30.