Ogłoszenia duszpasterskie 5.09.2021 r. 23 Niedziela Zwykła

 • Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
 • We najbliższy wtorek o godz. 17.00 Różaniec za zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych i o 18:00 Msza Święta w ich intencji.
 • Również we wtorek po Mszy o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkania grupy modlitewnej św. Michała Archanioła i św. Ojca Pio. W tym roku w ramach formacji będą prowadzone katechezy tematyczne o pierwszym artykule wiary „Wierzę w Boga Stworzyciela nieba i ziemi”.
 • W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.
 • W najbliższą sobotę o godz. 10.00 pierwsze powakacyjne spotkanie ministrantów. Zapraszamy na to spotkanie także wszystkich chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.
 • W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11:30 pragniemy otoczyć szczególną modlitwą dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole i je pobłogosławić. Zapraszamy dzieci i ich rodziców.
 • W następną niedzielę tj. 12 września, w dolnym kościele w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11:30 odbędzie się spotkanie informacyjne rodziców i młodzież klas ósmych i starszych, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii.
 • Trwa nowenna przed beatyfikacją sług Bożych Stefana Kard. Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Odmawiamy ją codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
 • Natomiast w najbliższą sobotę zapraszamy na nocną adorację w intencji, aby te beatyfikacje zaowocowały w życiu każdego z nas, by nasze życie było bardziej zwrócone ku Bogu, a wiara zajmowała w nim więcej miejsca i wpływała bardziej na styl życia. Nocne czuwanie rozpocznie się po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

 • Dzisiaj przeżywamy dzień solidarności z Afgańczykami. Zbiórka na pomoc dla uchodźców z Afganistanu została przełożona na niedzielę 26 września br. na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 • Dzisiaj więc zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny, a ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
 • Po wakacjach wracają Adoracje Najśw. Sakramentu w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 9:00 – 9:30, w czwartki po Mszy wieczornej do godz. 20:00 oraz w pierwsze piątki miesiąca w godz. 17:30 – 18:00. Przypominamy, że po okresie wakacyjnym w niedziele jest odprawiana Msza św. również o godz. 13:00.
 • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w festynie rodzinnym w naszej parafii. Dzięki darczyńcom i wolontariuszom uda się sfinansować zakup około 500 obiadów dla potrzebujących dzieci  z Józefowa.
 • Przypominamy, że dzisiaj do godz. 15.00 przed kościołem pełni dyżur rachmistrz spisowy Narodowego Spisu Powszechnego. Zachęcamy do wykorzystania okazji i do spisania się. Więcej na tablicy ogłoszeń.
 • Informujemy o śmierci i pogrzebie śp. kan. Zbigniewa Gaszkowskiego, proboszcza naszej parafii w latach 1982-1994. Zmarł w piątek, 3 września 2021 roku, w wieku 85 lat, w 62. roku kapłaństwa. Pogrzeb odbędzie się 9 września (czwartek) o godz. 11.00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Starej Miłosnej.