Ogłoszenia duszpasterskie 5.08.2018 r. – 18 Niedziela Zwykła

• Z racji niedawnego wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona kierowców, dzisiaj po Mszach św. można złożyć przed kościołem ofiarę do puszki na fundusz Episkopatu Polski: „MIVA Polska”, zbierającego fundusze na środki transportu dla misjonarzy.
  • Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
  • We wtorek, 7 sierpnia, o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Głównym tematem będzie przygotowanie do Odpustu parafialnego i Festynu Rodzinnego 26 sierpnia.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć ks. Justyna Ziembińskiego, który będzie głosił kazania i zbierał ofiary na tacę na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.
  • Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.
  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
  • 11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.