Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2024 r. – Wniebowstąpienie Pańskie – Uroczystość

 • W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.
 • W Diecezji Warszawsko-Praskiej trwa peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. W naszym dekanacie miejscem nawiedzenia tych relikwii jest świątynia parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku. Zapraszamy więc jutro 13 maja o godz. 18.00 na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie oraz na nocne czuwanie naszego dekanatu w godz. 1:30 do 6:30. Nasza parafia jest odpowiedzialna za czuwanie w godz. 5:30 – 6:30. Zależy nam na obecności naszych parafian w Otwocku na Kresach w kościele Matki Bożej Królowej Polski również 14 maja, w tej godzinie czuwania 5:30 – 6:30. 
 • We wtorek dzień Imienin ks. Macieja. Życzymy wielu łask Bożych w prowadzeniu nas do Boga oraz opieki Matki Bożej i patrona św. Macieja Apostoła i zapraszamy w tym dniu na wieczorną Mszę św. w jego intencji.
 • Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Po Mszy św. wieczornej w kościele wspólnie odmówimy różaniec, następnie procesyjnie ze śpiewem na ustach udamy się w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 • W ubiegły piątek rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawimy razem z Nabożeństwami Majowymi: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 17:30.
 • W najbliższą sobotę, w wigilię Zesłania Ducha św. po Uroczystej Mszy św. o godzinie 18:00 odbędzie się czuwanie do godz. 21.00. Msze Świętą i czuwanie poprowadzi Kościół Domowy. Serdecznie zapraszamy.
 • I Komunie w tym roku odbędą się w naszym kościele w trzech turach. Uroczystości odbędą się w sobotę (18 maja) o godz. 11:00 i 12:30 oraz w niedzielę (19 maja) o godz. 11:30. Zachęcamy by w najbliższą niedzielę przyjść do kościoła na inne Msze św., by umożliwić rodzinom dzieci pierwszokomunijnych wejście do kościoła na tę uroczystość.
 • Serdeczniezapraszamy na koncert wielkanocny w wykonaniu chóru Gaudete in Domino pod dyrekcją Doroty Dąbrowskiej. W programie utwory pochodzące z różnych epok – od renesansu do współczesności. Koncert odbędzie się w naszym kościele w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 19 maja, po Mszy św. o godz. 13.00. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy w czasie poprzedzającej koncert Mszy Świętej.
 • Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia podczas Mszy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.
 • W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała Wspólnota Kobiet Betania rozpoczyna przygotowania do ułożenia w naszym kościele dywanu kwiatowego. Liczymy, że tak jak w poprzednich latach znajdą się wśród parafian osoby, które mogą ofiarować kwiaty i zielone gałązki tui ze swoich ogrodów lub kwiaty kupione takie jak róże, goździki, margerytki. Ponieważ duża ilość kwiatów musi zostać zakupiona prosimy w miarę możliwości o wsparcie finansowe. Osoby które mogą ofiarować kwiaty i gałązki tui prosimy o pozostawienie kontaktu telefonicznego w zakrystii.
 • Burmistrz Miasta Józefowa zaprasza jak co roku na Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy „UKWIECAMY NASZE MIASTO”, który odbędzie się dzisiaj (12 maja) w godz. 10.00-14.00 na placu przed Urzędem Miasta. Więcej na plakatach.
 • Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. A wszystkich, którzy ostatnio od nas odeszli do Domu Ojca, polecamy naszym modlitwom.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.

W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.