Ogłoszenia duszpasterskie 5.02.2017 r. – 5 Niedziela Zwykła

• Dzisiaj I Niedziela miesiąca; po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, zaś po Mszy św. o godz. 11.30 w salce na plebanii spotkanie rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • W najbliższy wtorek 7 stycznia (pierwszy wtorek miesiąca) o godz. 1700 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 1800 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W ostatnim numerze miesięcznika Nasz Józefów mogliśmy przeczytać o żałobie i pogrzebie dziecka poronionego (utraconego). Powstała inicjatywa, by na naszym cmentarzu powstał Grób Dziecka Utraconego, który byłby miejscem pochówku tych dzieci oraz miejscem upamiętnienia i modlitwy. Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie takiego miejsca, ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie na plebanii: w najbliższą środę (8 lutego) po Mszy św. wieczornej (a więc ok. g. 18.45). Trzeba pomyśleć o projekcie, miejscu i sposobie realizacji tego zamierzenia. Liczymy, że dla wielu mieszkańców Józefowa (i nie tylko) ta inicjatywa nie zostanie obojętna. ZAPRASZAMY na spotkanie!
  • W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
  • Jest to również Światowy Dzień Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych; dla tych, których mamy blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Świat potrzebuje wielu dobrych Samarytan. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni zwłaszcza na dodatkową Mszę św. o godz. 11.00. Msze św. w tym dniu o godz. 6,30, 7,00, 8,30, 11.00 i 18,00.
  • Za tydzień w naszej parafii „Niedziela modlitwy w intencji Obrony Życia”. Będziemy gość ks. Edwarda Hodurka – Pallotyna z Otwocka, który będzie głosił słowo Boże, a po Mszy św. wraz z towarzyszącą młodzieżą będzie rozprowadzał materiały związane z obroną życia ludzkiego. Będzie też okazja do złożenia ofiary na prowadzoną przez niego fundację  „AVE MIŁOŚĆ” Afirmacja Życia Dzieci i Seniorów.
  • W związku ze zbliżającym się Dniem Chorego (11 lutego), z inicjatywy Pasterza naszej diecezji ofiary do puszek zbierane dzisiaj po Mszy św. będą przeznaczone na leczenie chorych dzieci.
  • W czasie ferii (w dniach: 13-24 lutego od g. 9.00 do 16.00) Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zaprasza dzieci w wieku szkolnym do świetlicy działającej przy naszej parafii. Wszyscy otrzymają drugie śniadanie. Zajęcia są bezpłatne! Zapraszamy!

W tym tygodniu patronują nam:

• 6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu (wspomnienie obowiązkowe);
  • 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu (wspomnienie obowiązkowe).