Ogłoszenia duszpasterskie 4.12.2016 r. – 2 Niedziela Adwentu

• Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. W kalendarzu dzisiaj wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, która jest szczególną patronką górników i hutników. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.
  • Dzisiaj I niedziela miesiąca, więc po godz. 1130 w salce na plebani spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci, po Mszy św. o godz. 1300 adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca.
  • W dzisiejszą niedzielę przypada też 17. Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie
  • Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału (z lampionami!) w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 630.
  • W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 12.00 połączona z Godziną Łaski.
  • W niedzielę za tydzień, 11 grudnia, rozpoczniemy Adwentowe Rekolekcje Parafialne. Będą trwały do środy. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św.
  • Ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na dokończenie budowy Domu św. Józefa.
  • Jak co roku, SFCh z Parafialnym Zespołem Caritas przygotowuje paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszego miasta. Na ten cel organizowana będzie zbiórka do puszek przed kościołem za tydzień 11 grudnia oraz kiermasz przedświąteczny 18 grudnia.
  • W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia), będziemy celebrować Jubileusze Małżeńskie. Podczas Mszy św. o godz. 1300 chcemy zorganizować uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej. Parom, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusz 60-lecia, 50-lecia i 25-lecia ślubu chcemy wręczyć okolicznościowe dyplomy, dlatego prosimy o zgłaszanie (w zakrystii lub w kancelarii) swojego udziału w tej pięknej uroczystości.
  • Opłatki można otrzymać w zakrystii lub w kancelarii. Po Mszach św., również w kaplicy bł. Ks. Jerzego, ministranci rozprowadzają opłatki.
  • W związku z rozpoczynającym się Adwentem zapraszamy do kiosku po: Wigilijne Świece Caritas, świece oraz lampiony i okapniki.
  • Za tydzień (11XII) odbędzie się w józefowskim gimnazjum coroczny Jarmark Gwiazdobranie i Dawanie w godz. 12.00 – 19.00. Więcej informacji w gablocie.
  • Od jutra (5 grudnia), rozpoczniemy doroczną wizytę duszpasterską. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Program w coniedzielnych biuletynach, na stronie internetowej i w miesięczniku Nasz Józefów. Kancelaria w miesiącach grudzień i styczeń (ze względu na kolędę) będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko przed południem w godz. 900-1045, a w sobotę tylko po południu w godz. 1600-1745.
  • Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie (w nawiasie podano ilu księży):  5.12.    Poniedziałek (3)   Pogodna (1) Urocza, Wewnętrzna, Klonowa (2)

6.12.    Wtorek (4)           Derkaczy, Teatralna, Uśmiech, Słoneczna (4)

7.12.    Środa (4)              Mała (1) Armii Krajowej (2) Szkolna i Skorupki (1)

8.12.    Czwartek (4)        Westerplatte (1) Zaułek i Cicha (1) Graniczna (2)