Ogłoszenia duszpasterskie 4.04.2021 r. – Zmartwychwstanie Pańskie

Drodzy parafianie i goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

 

  • W poniedziałek w oktawie Wielkanocy msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  • Przed ołtarzem została wyłożona Księga modlitwy za kapłanów. Możemy wpisywać do niej imiona i nazwiska kapłanów (żyjących i zmarłych), którzy udzielali nam sakramentów, których spotkaliśmy na swojej drodze, czyli tych, którzy coś znaczą w naszym życiu. W Niedzielę Dobrego Pasterza, czyli w 4. niedzielę Wielkanocy (25 kwietnia), o godz. 13.00 pragniemy sprawować Mszę Świętą w ich intencji.
  • Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. W naszym kościele przez codzienną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, odmawianą wspólnie o godz. 17.40 (przed Mszą św. wieczorną) i Nowennę przygotowujemy się do przeżycia tego Święta. Sercem tej niedzieli, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – 11 kwietnia zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.
  • Niedziela ta rozpocznie również Tydzień Miłosierdzia, a taca w tym dniu będzie przeznaczona na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
  • Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy …” oraz z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach tę najważniejszą prawdę naszej wiary.