OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31 marca 2024 r. – Ur. Zmartwychwstania Pańskiego

 • W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA, bo chyba dzisiaj całe stworzenie śpiewa na chwałę Pana owo radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.
 • I od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.
 • Jutro, w poniedziałek w oktawie Wielkanocy, Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Mimo iż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, starajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie „CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!” i przez dni oktawy nim się pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejne dni przybyć na Eucharystię: w dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia „Chwała na wysokości Bogu” i w modlitwie eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.
 • Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość o pokarmów mięsnych.
 • Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich. Za przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni, niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

 • Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, w sobotę – na wynagradzający różaniec.
 • Czwartek, 4 kwietnia, jest pierwszym czwartkiem miesiąca. O godz. 8.30 Msza św. o święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego z rodzin matek modlących się w tej intencji oraz o prawdziwie chrześcijańskie życie dla tych rodzin, a po Mszy św. o godzinie 18.00 Grupa Modlitwy i Pokuty za Kapłanów zaprasza na Różaniec w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a potem na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zachęcamy do zapisania się na konkretne godziny. Musimy być pewni, że nie zabraknie osób adorujących.
 • W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele będzie podczas Mszy św. porannych i po południu od godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, po niej Adoracja i Msza św. o godz. 18.00. W piątek przed południem odwiedziny chorych i starszych parafian z Komunią Świętą.
 • W sobotę o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej, po nim – o godz. 18.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi.
 • W przyszłą niedzielę – 7 kwietnia będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Do przeżycia tego święta przygotowujemy się poprzez Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia, jakie w tym tygodniu odmawiamy w naszym kościele wspólnie o 17.40 (przed Mszą Świętą wieczorną). Sercem tej niedzieli, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które tradycyjnie zapraszamy na godz. 15.00.
 • Niedziela ta rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
 • Wspólnota Domowego Kościoła i Wojownicy Maryi zapraszają w sobotę 6 kwietnia na czuwanie w Wieczór Miłosierdzia Bożego, które rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18.00. Zaproszenie kierujemy do wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie do rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych, a także do tych, którym sprawy Ojczyzny leżą na sercu. Dokładny przebieg czuwania podany jest na plakatach w gablocie z ogłoszeniami, oraz na ulotkach wyłożonych na stolikach.
 • Dzieci I Komunijne i ich rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjne 14 kwietnia 2024 po Mszy Świętej o 11.30 do dolnego kościoła.
 • Już teraz zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w Marsz dla Życia „Niech żyje Polska”, który ma się odbyć w niedzielę 14 kwietnia w Warszawie. Więcej informacji na plakatach.
 • 27 kwietnia ks. Łukasz i Wspólnoty modlące się za kapłanów organizują autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium w Niepokalanowie. Zapraszamy wszystkie wspólnoty i osoby modlące za kapłanów. Wyjazd o 7:30, powrót około 17:00. W planie pielgrzymki: dwie konferencje, wspólny różaniec, Masza Święta, świadectwo, Koronka do Bożego Miłosierdzia. Koszt wyjazdu to 45 zł (autokar).   Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
 • Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy” i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem idźmy świętować do naszych rodzin: do naszych bliskich i do naszych domów, lecz również pójdźmy z tym radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana do szkół i zakładów pracy…