Ogłoszenia duszpasterskie 31.12.2023 r. – Niedziela Świętej Rodziny

• Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia; stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
  • Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Przyjdźmy do naszej parafialnej świątyni na modlitwę dziękczynno-przebłagalną za ten mijający czas, która będzie miała miejsce po Mszy św. o godz. 18.00. Zaśpiewamy wówczas uroczyste Te Deum laudamus, za odmówienie którego w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu Kościół również otwiera skarbiec odpustowy: odpust można uzyskać za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego Veni Creator Spiritus.
  • W najbliższy wtorek, 2 stycznia, o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • Czwartek, 4 stycznia, jest pierwszym czwartkiem miesiąca. O godz. 8.30 Msza św. o święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego z rodzin matek modlących się w tej intencji oraz o prawdziwie chrześcijańskie życie dla tych rodzin, a po Mszy św. o godzinie 18.00 Grupa Modlitwy i Pokuty za Kapłanów zaprasza na Różaniec w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a potem na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zachęcamy do zapisania się na konkretne godziny. Musimy być pewni, że nie zabraknie osób adorujących.
  • W piątek przed południem odwiedziny chorych i starszych parafian z Komunią Świętą. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele będzie podczas Mszy św. porannych i po południu od godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, po niej Adoracja i Msza św. o godz. 18.00.
  • W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara, dodając cyfry roku Pańskiego. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Pan Mirek – nasz kościelny – przygotuje kredę i kadzidło, które można będzie wziąć do domów.

• Dzieci I Komunijne i ich rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjne 6 stycznia 2024 r po Mszy Świętej o 11:30 do dolnego kościoła. Osoby które chcą wziąć udział Orszaku Trzech Króli, przez co będą nieobecne na spotkaniu, uznajemy za całkowicie usprawiedliwione. Chociaż przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy Św.
  • 6 stycznia zapraszamy dzieci na spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się w górnym kościele o godz. 15.00. W tym dniu Apostolstwo Złotej Róży zaprasza po Mszy Świętej o godzinie 18:00 do salki na plebanii na spotkanie organizacyjne i opłatkowe.
  • Schola posługująca podczas Mszy św. o g. 10.00 i jej przyjaciele serdecznie zapraszają na wspólne śpiewanie kolęd na koncercie Bożonarodzeniowym, który będzie miał miejsce w Uroczystość Trzech Króli w sobotę 06 stycznia po Mszy na godzinę 18:00.
  • Natomiast członkinie chóru Cum Jubilo, działającego przy naszej parafii, oraz Dziewczęcego Chóru Strumieni zapraszają do wysłuchania koncertu kolęd, który odbędzie się w niedzielę 7 stycznia po Mszy św. o godz. 18:00.
  • 7 stycznia w niedzielę po Mszach świętych o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 dzieci z ogniska misyjnego przedstawią krótką scenkę kolędniczą opisującą sytuację dzieci w Kolumbii. W ten sposób, chcą prosić o wsparcie finansowe dla swoich rówieśników z tego kraju misyjnego. Będzie to można uczynić po Mszach świętej składając ofiary do puszek. Pieniądze w całości zostaną przekazane do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, a stamtąd na realizację projektów misyjnych w Kolumbii.
  • W przyszłą niedzielę zaś Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego (wszak podczas całej oktawy, czyli od minionego poniedziałku do dnia jutrzejszego, przeżywamy święty dzień Narodzenia Pańskiego) oraz obfitości łaski Bożej w nadchodzącym Roku Pańskim 2024. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie naszych braci i siostry, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości.
  • Kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Razem z Wami pragniemy się modlić i zanieść Wam dar Bożego błogosławieństwa. Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

wtorek 2 stycznia – ulice Parkowa, Sienkiewicza (od ul. Polnej do ul. Leśnej) i Sosnowa

środa 3 stycznia – ulice Korczaka i Leśna

czwartek 4 stycznia – ulice Długa, Krucza i Ślusarskiego

piątek 5 stycznia – I piątek miesiąca – bez kolędy

sobota 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego – bez kolędy

Dziękujemy za ofiary złożone przy okazji kolędy, które przeznaczone są na Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 2 stycznia – św. św. Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, którzy bronili czystości wiary przed błędami arianizmu i macedonizmu.