Ogłoszenia duszpasterskie 31.12.2017 r. – Niedziela św. Rodziny

• Dzisiaj Niedziela św. Rodziny. Zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej.
  • Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy po Mszy św. o godz. 18.00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.
  • Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
  • Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie. W tym roku papież jako zachętę do wspólnej modlitwy wybrał hasło: Wyrzeczenie się przemocy: styl polityki na rzecz pokoju.
  • W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
  • W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi rano i po południu od godz. 16.30.
  • W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym.
  • W tym dniu Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie na godz. 16.00 zaprasza do dolnego kościoła dzieci na spotkanie z Mikołajem.
  • W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. W tym dniu po Mszy św. o godz. 13.00 Opłatkowe spotkanie wszystkich Kół Żywego Różańca.
  • Również w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
  • W związku z prośbami o możliwość zamawiania intencji mszalnych na niedzielę, od nowego roku Msza św. niedzielna o godz. 10.00 będzie odprawiana w intencjach zbiorowych, podobnie jak Msza św. w środę wieczór. Możemy również przyjąć kilka Mszy św. gregoriańskich na nowy rok.
  • Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.
  • Trwa doroczna wizyta duszpasterska. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000.. Kancelaria w miesiącach: grudzień i styczeń (ze względu na kolędę) jest czynna od poniedziałku do soboty tylko przed południem w godz. 900-1045.

Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie (w nawiasie podano ilu księży):

02.01.    Wtorek  (4)          Zielona z blokami (3)

03.01.    Środa  (3)             Wiosenna, wesoła, Staszica z blokami, Błękitna bez bloków (2)

04.01.    Czwartek (4)        Zawiszy z blokami (4)

05.01.    Piątek (4)             Sosnowa, Parkowa (3), Szkolna i Skorupki (1)

08.01.    Poniedz. (4)          Długa, Krucza, Ślusarskiego (3)

09.01.    Wtorek (5)           Piaskowa bez bloków (4)

10.01.    Środa (4)              Ogrodowa (3) z blokami

11.01.    Czwartek  (5)       Powstańców W-wy i Żytnia  (5)

12.01.    Piątek (5)             Polna bez bloków, św. Józefa i blok Polna 9a (5)

13.01.    Sobota  (5)           Botaniczna, Wodna, Skośna, Skrajna, Zaciszna, Boczna, Walentego, Rodziewiczówny, Orzeszkowej, Dziekońska, Noakowskiego, Małkowskiego, Budziszewskiej, Łąkowa, Drogowców, Aleja Przyszłości, Telimeny, Muzyczna (2) Kościuszki (1) Brzozowa (1)

W tym tygodniu patronują nam:

• 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.