Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2022 r. – 18 Niedziela Zwykła

 • Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
 • Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Burmistrz miasta Józefowa zaprasza do wzięcie udziału w uroczystości związanej z tymi obchodami – 1 sierpnia o godz. 17.00 przy Pomniku Łączniczek Armii Krajowej.
 • W tym dniu jesteśmy również zaproszeni na godz. 18.00 na Scenę letnią Teatru Grot, Willa Jeżewo, ul. gen. Roweckiego 8, Józefów, na Koncert z okazji 78 Rocznicy Powstania Warszawskiego: „Powidoki. Miron Białoszewski”.
 • Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
 • Z racji pierwszego wtorku o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. 

 • W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca, więc jak co miesiąc po Mszy św. wieczornej odbędzie się całonocna adoracja eucharystyczna o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania. Zakończy się ona w piątek 5 sierpnia Mszą św. poranną o godz. 6:30. Serdecznie zapraszamy.
 • W pierwszy piątek spowiedź pierwszo piątkowa podczas Mszy św. przedpołudniowych i po południu od g. 17:00. O 18:00 Msza św. i nabożeństwo.
 • W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Msze Święte tego dnia o godz. 6:30, 8:30 i 18:00.
 • W tym dniu z racji pierwszej soboty miesiąc o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej z różańcem.
 • Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 11:30.
 • Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej.
 • Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
 • Poszukujemy katechety – katechetki do Szkoły Podstawowej nr 2 w Józefowie. Jest do wzięcia cały etat. Proszę o przekazanie informacji znajomym katechetom.
 • Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę do puszek na pomoc dla potrzebujących w naszym mieście.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.
 • W ostatnim tygodni odeszli z tego świata: + Stanisław Zawada oraz + Mieczysław Wójcik. Niech dobry Bóg pozwoli mu oglądać swoje oblicze w niebie.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;

– czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.