Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2016 r. – 18 Niedziela Zwykła

• Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy
    w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża.
  • Pragniemy  serdecznie podziękować: rodzinom, które gościły u siebie młodzież z Hiszpanii, wolontariuszom, którzy zdali egzamin praktyczny na piątkę i wszystkim, którzy w różny sposób pomagali w tym wielkim i wspaniałym wydarzeniu, jakie miało miejsce w Diecezji i w naszej parafii. Pobyt Hiszpanów zakończyliśmy w minioną niedzielę ogniskiem, śpiewem i tańcami. Wszystkim organizującym ten niedzielny wieczór też serdecznie dziękujemy.
  • Gościmy dzisiaj w naszej parafii Misjonarza z Papui-Nowej Gwinei, Ojca Przemysława Wieczorkowskiego – Misjonarza św. Rodziny (Zgromadzenia posługującego po sąsiedzku, za Świdrem, w par. św. Teresy od Dzieciątka Jezus), a pochodzącego z parafii Karczew. Możemy więc go naprawdę uważać za naszego wysłannika na misje.  Ojciec Przemysław opowie nam swojej pracy misyjnej, a po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na ten szlachetny cel.
  • Jutro będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.
  • „Burmistrz Miasta Józefowa zaprasza do wzięcia udziału w uroczystości związanej z obchodami 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia br. (poniedziałek) godz. 17:00 pod Pomnikiem Łączniczek Armii Krajowej”.
  • Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.
  • Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi. Opieką otoczył kaplicę pw. Matki Bożej Anielskiej, zwanej Porcjunkulą, której rocznica poświęcenia przypada 2 sierpnia. W tej kaplicy Święty Franciszek otrzymał słynny odpust, który papieże zatwierdzili i którym objęli cały Kościół właśnie na dzień rocznicy jej poświęcenia. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga oraz wypełnienie zwykłych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust można zyskać od południa dnia 1 sierpnia do północy
    2 sierpnia i ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.
  • W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W czwartek w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętego proboszcza z Ars. Naszą modlitwę ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W piątek zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe rano i po południu od godz. 17.30, i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
  • W pierwszą sobotę miesiąca będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte o godz. 7:00, 8:30 i 18:00. Warto uświadomić sobie, że każda Eucharystia jest naszym wejściem na górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza.
  • Ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na Dom św. Siostry Faustyny w Ostrówku.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel zgromadzenia redemptorystów;
  • 4 sierpnia – św., Jan Maria Vianney, patron proboszczów, który przez swoją ascezę
    i gorliwą działalność duszpasterską odrodził duchowo i moralnie parafię w Ars, do której został posłany.