Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2020 r. – Ur. Zesłania Ducha św.

  • Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  • Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, w niedziele o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Ale jeszcze dzisiaj nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej.
  • W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Spowiedź podczas Mszy przedpołudniowych i po południu od godz. 16.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej i wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.

  • W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
  • W najbliższą sobotę o godz. 10.00 siedmiu diakonów otrzyma w naszej katedrze święcenia kapłańskie, a wśród nich diakon Olgierd Filipowicz, który przez ostatni rok odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii. Ogarnijmy ich naszą modlitwą.
  • Bierzmowanie grupy starszej młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. odbędzie się w poniedziałek, 8 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 19.00. Sakramentu udzieli bp Romuald – ordynariusz naszej diecezji. Przystępujących do sakramentu prosimy o zgłoszenie się do ks. Mateusza oraz zapraszamy do spowiedzi w piątek od g. 16.00.
  • W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia, więc zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  • Wszyscy cieszymy się ze zniesienia ograniczeń co do ilości osób w kościele. Pamiętajmy jednak o zachowaniu norm sanitarnych: konieczności zasłaniania ust i nosa w kościele oraz zachowania należytego dystansu, stosownie do aktualnie obowiązujących rozporządzeń. Serdecznie zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w niedzielnych i codziennych Mszach św.
  • Wprawdzie nie wiemy jak będziemy obchodzić w tym roku uroczystość Bożego Ciała, szczegóły poznamy w połowie tego tygodnia, ale już dzisiaj wspólnota Betania serdecznie zaprasza chętnych do pomocy przy tworzeniu kwiatowego dywanu. Liczymy, że tak jak w poprzednich latach, znajdą się wśród parafian osoby, które mogą ofiarować kwiaty oraz zielone gałązki tuj ze swoich ogrodów, a nawet kwiaty kupione, takie jak: róże, goździki, margerytki, anturium i in. Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania kwiatów lub gałązek tuj, to prosimy o pozostawienie kontaktu telefonicznego w zakrystii. Również dzisiaj można złożyć do skarbony za ławkami ofiarę na ten cel.