Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2018 r. – Ur. Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

 W dzisiejszą uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa chcemy publicznie wyrazić naszą wiarę i radość z tego, że Pan Jezus pozostał z nami na zawsze w sakramentalnym znaku Eucharystii. Chcemy za tę obecność dziękować i tą obecnością się karmić i umacniać. Po Mszy Świętej o godz. 1130 wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, by wyznać naszą wiarę i prosić Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie o Jego łaski i błogosławieństwo w naszym życiu, w naszej pracy, w naszej nauce i w naszym odpoczynku.
 Zapraszamy od jutra przez kolejne 8 dni do udziału w Oktawie Bożego Ciała. W dniach 1 1 – 7 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 1800 na Mszy św., Nieszporach i procesji Eucharystycznej (z wyjątkiem niedzieli, gdy procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 1300).
 Pasterz naszej diecezji, bp Romuald Kamiński, wszystkim Diecezjanom oraz Gościom, którzy jutro będą przebywali na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Przypomina zarazem, że korzystając z dyspensy należy odmówić modlitwę w intencji Ojczyzny i Diecezji.