Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2015 r. Niedziela Najświętszej Trójcy

• Wczoraj w katedrze Warszawsko-Praskiej święcenia kapłańskie przyjęli dwaj neoprezbiterzy związani z naszą parafią: ks. Daniel Filipowicz i ks. Jarosław Olton. Dzisiaj przeżywają prymicje w swoich parafiach rodzinnych. Ogarnijmy ich naszą modlitwą.
  • Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej o godz. 1800, a w niedziele o 1730.
  • W najbliższą środę podczas Mszy św. o godz. 1800 polecimy Bogu, przez przyczynę MB Nieustającej Pomocy, solenizanta ks. Leszka oraz proboszcza ks. Kazimierza (w 31 rocznicę święceń kapłańskich).
  • 4 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800 i 2000. Główną Mszą św. dnia będzie Suma o godz. 1130. Odprawi ją (jako prymicję) tegoroczny neoprezbiter ks. Jarosław Olton. Po Mszy św. wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy ustawionych przy ul. 3 Maja, Polnej, Wawerskiej i Kopernika. Zachęcamy serdecznie wszystkich do udziału w procesji. Prosimy, podobnie jak w latach ubiegłych, przygotować ołtarze Bożego Ciała.
    • I ołtarz – Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Kościelna Służba Porządkowa Totus Tuus,
    • II ołtarz – Straż Pożarna,
    • III ołtarz – Ruch Światło-Życie i Kościół Domowy,
    • IV ołtarz – Okoliczni mieszkańcy ul. Kopernika.
  • Przypominamy też o tradycji dekorowania domów na dzień Bożego Ciała. Podejmijmy ten piękny zwyczaj zwłaszcza na trasie procesji, ale nie tylko.
  • W Oktawie Bożego Ciała, 5 – 11 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 1800 na Mszy św., Nieszporach i procesji Eucharystycznej (z wyjątkiem niedzieli, gdy procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 1300).
  • W tym tygodniu przypadają także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo-piątkowej podczas Mszy św. porannych i po południu od godz. 1630. O godz. 1700 dodatkowa Msza św., na którą zapraszamy zwłaszcza dzieci. W sobotę po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na Fatimski różaniec Wynagradzający, a po Mszy świętej wieczornej na Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
  • W niedzielę za tydzień (7 czerwca) Dzień Dziękczynienia. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie. Jak co roku, w tym dniu odbędzie się w całej Polsce zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.
  • Również 7 czerwca neoprezbiter ks. Daniel Filipowicz odprawi o godz. 1300 swoją Mszę św. prymicyjną. Pamiętamy, że w latach 2012/2013 odbywał w naszej parafii roczną praktykę.
  • W niedzielę za tydzień przed kościołem będą rozprowadzane cegiełki na budowę Domu św. Józefa. Cegiełki są ilustracją Ośmiu Błogosławieństw; wartość każdej cegiełki 20 zł. Tych którzy wpłacają na ten cel ofiary na konto bankowe prosimy o podawanie adresu (można też zrobić to mailowo) – tak jak ogłaszaliśmy chcemy podziękować za wpłatę wysyłając przygotowaną grafikę.
  • 20 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do: Zamościa, Krasnobrodu, Zwierzyńca i Szczebrzeszyna. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.