Ogłoszenia duszpasterskie 31.03.2019 r. – 4 Niedziela W. Postu

  • Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.
  • Dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony po Mszy św. chleb i złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na pomoc dla osób potrzebujących. Akcję organizuje Parafialny Zespół Caritas.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pierwszo piątkowej rano i po południu od godz. 16.30. Po Drogach Krzyżowych można będzie również przyjąć pierwszopiątkową Komunię św. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi – Matki Bolesnej oddamy w sobotę o godz. 17.00.
  • Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17:00 i 19:00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.

  • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.
  • W niedzielę za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin z naszego miasta.
  • Również za tydzień odbędzie się kwesta przeprowadzona przez Otwockiego Towarzystwo Opieki Paliatywnej. Wolontariusze rozdając żonkile będą zbierać na rzecz hospicjum domowego Empatia.
  • Przypominamy o możliwości odpisu 1% podatku na cele społeczne. Warto zatem zdecydować na co idą nasze pieniądze. Proponujemy inicjatywy lokalne, aby fundusze pozostały w Józefowie: Forum Chrześcijańskie prowadzące świetlicę w naszej plebanii (nr KRS: 0000071551), albo „Tygrysy” – Letni obóz na Mazurach– organizowany przez ks. Mirosława Mikulskiego i Ks. Tomasza Połomskiego (nr KRS: 0000026243).
  • Na terenie przy kancelarii pojawił się pojemnik na odzież ustawiony przez PCK. Można więc pozbyć się z naszych szaf niepotrzebnej odzieży i przeznaczyć ją na cele statutowe PCK.
  • 9 kwietnia w Przychodni Miejskiej przy ul. M.C. Skłodowskiej można będzie zrobić odpłatne badania USG. Zapisy w Przychodni. Więcej na tablicach ogłoszeń.