Ogłoszenia duszpasterskie 31.01.2016 r. – 4 Niedziela Zwykła

• W wydarzeniu opisywanym w dzisiejszej Ewangelii można zobaczyć jakby résumé Jezusowej misji: będzie nauczać, uzdrawiać, ale w końcu zostanie odrzucony przez swój naród i wydany na śmierć. Stanowi ono również zapowiedź, że za wierność Chrystusowi trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę. Prośmy Go zatem, by nam pomagał być wiernymi i by umacniał nasze świadectwo.
  • W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.
  • W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6:30, 7:00, 8:30 i 18:00.  Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać. Gromnice są do nabycia w naszym sklepiku.
  • W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. 2 lutego to zarazem zakończenie ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.
  • W środę, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, wieczorną Mszę Świętą o godz. 18:00 odprawimy o tym Świętym. Na zakończenie pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana Jezusa, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać. Godzina Święta po Mszy św. wieczornej.
  • W piątek okazja do spowiedzi świętej podczas każdej Mszy św. i po południu od g. 16:30. Z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Świętej Agaty po Mszach Świętych pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.
  • Tydzień temu rozpoczęło się przygotowanie do Bierzmowania dla dorosłych i starszej młodzieży. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz.18.00 w sali na plebanii. Jeszcze dzisiaj można dołączyć do tej grupy.  Bierzmowanie przewidujemy w marcu.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku dochodowego na Obóz Tygrysy. Zachęcamy, aby to uczynić również w tym roku. Nr KRS i potrzebne dane są na tablicy ogłoszeń.
  • W minionym tygodniu zakończyliśmy doroczną wizytę duszpasterską w naszej parafii. Składamy podziękowanie za życzliwość parafian podczas „kolędowych” wizyt i za ofiary złożone przy tej okazji, a przeznaczone na potrzeby parafii.
  • W czasie ferii (w dniach: 1-12 lutego od g. 9.00 do 16.00) Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zaprasza dzieci w wieku szkolnym do świetlicy działającej przy naszej parafii. Dzieci otrzymają fachową opiekę pedagogów; będą miały zapewnione wiele atrakcji takich jak: zajęcia komputerowe, plastyczne, wyjazd do kina, na wystawę klocków Lego itp. Wszyscy otrzymają drugie śniadanie. Zajęcia są bezpłatne! Zapraszamy!
  • „Burmistrz Miasta Józefowa informuje, że w dniu 2 lutego odbędzie się poświąteczna akcja odbioru choinek sprzed posesji po tej stronie torów, zaś 9 lutego po drugiej stronie torów. Choinki wystarczy dostarczyć do miejsca, gdzie zwyczajowo wystawiamy śmieci.”

W tym tygodniu patronują nam:

• 3 II −  św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje orędownictwo w chorobach gardła;
  • 5 II − św. Agata, jej imię oznacza „dobra”; jej wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia;
  • 6 II −  św. Paweł Miki z 25 towarzyszami − to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy
    w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.