Ogłoszenia duszpasterskie 30.12.2018 r. – Niedziela św. Rodziny

  • Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
  • Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo po Mszy św. o godz. 1800, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
  • We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 1630.
  • W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwo Pierwszej Soboty o godz. 1700 – zapraszamy.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zaprasza dzieci na coroczne spotkanie ze Świętym Mikołajem, które odbędzie się w sobotę 5 stycznia 2019 roku o godzinie 16.00 w dolnym kościele.
  • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła podczas wszystkich Mszy Świętych.
  • Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Oto program wizyty w najbliższym czasie:

 

02.01.  Środa (4)       Wiosenna, Wesoła, Staszica z blokiem, Błękitna bez bloków (2), Puszkina do cmentarza, Samorządowa (2)

03.01.  Czwartek (4) Piaskowa bez bloków (4)

04.01.  Piątek (2)        Wawerska bloki 17a, 17b (1), Orla (1)

05.01.  Sobota (4)     Jarosławska, Parkingowa i Wschodnia (2), Wspólna (1), Krótka (1)

07.01.  Poniedz. (4)    Długa, Krucza, Ślusarskiego (3), Dworska (1)

08.01.  Wtorek (4)     Leśna z blokami (4)

09.01.  Środa (5)        Powstańców W-wy i Żytnia (5)

10.01.  Czwartek (4)  Świderska z blokami (3), Tadeusza (1)

11.01.  Piątek (5)        Polna bez bloków, św. Józefa i blok Polna 9a, Puszkina za cmentarzem (5)

12.01.  Sobota (4)     Kardynała Wyszyńskiego, Prusa (4)