Ogłoszenia duszpasterskie 30.10.2022 r. – 32 Niedziela Zwykła

 • Dziś, w ostatnią niedzielę października, obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia własnego Kościoła. To uroczyste wspomnienie dnia, kiedy nasza świątynia została oddana na wyłączną własność Bogu. Ona jest miejscem Jego szczególnej obecności. W niej gromadzimy się na wspólną modlitwę, nabożeństwa, słuchanie słowa Bożego, sprawowanie Eucharystii i przyjmujemy inne sakramenty. Dziękujemy dziś Bogu za wszystkich, którzy trudzili się nad wzniesieniem tego domu Bożego. Niech Bóg obdarzy ich hojnie swoją łaską, a zmarłym pozwoli przebywać w swoim Domu w niebie.
 • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne (tzw. taca na misje).
 • Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
 • Pojutrze, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w ludziach wszystkich czasów, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Pamiętajmy o obowiązku udziału we Mszy św., dlatego Msze św. będą odprawiane wg. porządku niedzielnego: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 (na cmentarzu!), 18:00 i 20:00. W tym dniu o godz. 13:00 będzie odprawiona Msza Święta na cmentarzu. Po niej procesja żałobna połączona z błogosławieństwem grobów naszych bliskich. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.
 • Natomiast we środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny). Msze Święte o godz. 6:30, 8:30 i 18:00. Mszę Świętą o godz. 8:30 „Za zmarłych parafian oraz wszystkich zmarłych spoczywających na naszym Józefowskim cmentarzu” odprawi w naszym kościele biskup Jacek Grzybowski. Potem przejdziemy na nasz cmentarz i pomodlimy się przy grobie + ks. prałata Wincentego Malinowskiego (przy tzw. Pomniku Orła) i ks. Leszka Szwedkowicza. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy Świętej i modlitwie na cmentarzu.
 • Natomiast, jak co roku, w tym dniu, po zbiorowej Mszy Świętej o godz. 18.00, procesja żałobna wokół kościoła i wypominki za zmarłych. Na procesję przynosimy świece lub znicze. Pragniemy przypomnieć, że nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu zniczy i kwiatów na grobach. Chrześcijanin przede wszystkim modli się za zmarłych, ofiaruje w ich intencjach Msze Święte i odpusty.

 • W środę po procesji żałobnej, a więc około 19.30 spotkanie Grupy Ojców w Domu św. Józefa. Przypominamy, że spotkania tej wspólnoty odbywają się w I-sze środy miesiąca. Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy pragną podejmować wspólną formację duchową.
 • Przypominamy, że od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. W te dni odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 • W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych. Apostolat Złotej Róży zaprasza do wspólnej modlitwy za kapłanów. Szczegóły u ks. Łukasza.
 • A po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się całonocna adoracja eucharystyczna o powołania kapłańskie i zakonne.
 • Natomiast 4 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem kapłan uda się do chorych parafian. Można wyspowiadać się podczas Mszy św. porannych i po południu od godz. 16:30. W tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 17:00.
 • Najbliższa katecheza przygotowująca do I Komunii Świętej dla dzieci z edukacji domowej będzie w piątek 4 listopada o godzinie 15:30 w salce na plebanii. Wciąż można dopisać swoje dziecko, uczące się w ramach edukacji domowej.
 • 5 listopada, w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:00 nabożeństwo I-szej soboty i o godz. 18.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi.
 • Za tydzień pierwsza niedziela listopada. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Domu św. Józefa spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy Świętej o godz. 13:00 Adoracja Najśw. Sakramentu.
 • Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. W ciągu całego roku w każdy pierwszy wtorek miesiąca różaniec z wypominkami o godz. 17:00, a o 18:00 Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Przy wyjściu z kościoła leżą kartki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu, a potem przekazać do zakrystii lub kancelarii.
 • Dzisiaj przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę do puszek na pomoc dla najuboższych.
 • Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.
 • Na zakończenie pomódlmy się za zmarłą Sabinę Józefę Błaszczyk, która w ostatnim tygodniu odeszła do wieczności. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki. Amen.

W tym tygodniu patronuje nam:

– piątek, 4 listopada – Święty Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich.