Ogłoszenia duszpasterskie 30.10.2016 r. – 31 Niedziela Zwykła

• Na kartach Pisma Świętego, zwłaszcza Ewangelii Łukaszowej, znajdziemy wiele fragmentów, które mówią, że Bóg poszukuje człowieka, pragnie jego szczęścia, jego zbawienia. Biblia podkreśla jednocześnie, że gdy człowiek spotka Boga, zmienia się całkowicie. Zacheusz z dzisiejszej Ewangelii jest dobrym tego przykładem. Pozwólmy zatem odnaleźć się Bogu, miejmy głębokie pragnienie spotkania z Nim. Doskonałą okazją do tego jest modlitwa różańcowa. Jeszcze dziś i jutro spotkamy się na nabożeństwach różańcowych o godz. 17.15. Od środy natomiast rozważanie tajemnic różańcowych towarzyszyć będzie wspólnej modlitwie za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych.
  • W najbliższy wtorek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Msze św. w tym dniu jak w niedziele 700, 830, 930 ( dolny kościół ), 1000, 1130, 1300 (na cmentarzu!), 1800 i 2000. Pamiętajmy, że w tym dniu o godz. 1300 Msza św. na cmentarzu i po niej procesja żałobna po cmentarzu połączona z błogosławieństwem grobów naszych bliskich. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.
  • Natomiast we środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny). Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 1800 procesja żałobna wokół kościoła i wypominki za zmarłych. Na procesję przynosimy świece lub znicze. Przy tej okazji chcemy przypomnieć, że nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu zniczy i kwiatów na grobach. Chrześcijanin przede wszystkim modli się za zmarłych, ofiaruje w ich intencjach Msze Święte i odpusty.
  • Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.
  • Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników.
  • W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W czwartek poza modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach pomodlimy się za zmarłych kapłanów, zwłaszcza tych, którzy towarzyszyli nam na drogach wiary, przygotowywali i udzielali sakramentów oraz o nowe powołania do służby Bożej;
  • Spowiedź pierwszopiątkowa rano i po południu od godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00.
  • W sobotę różańcowa modlitwa za zmarłych o godz. 17.00 (przed wieczorną Mszą Świętą) stanowić będzie w tym miesiącu nasze pierwszosobotnie nabożeństwo.
  • W sobotę za tydzień (5 XI) pielgrzymka do Łagiewnik. Prosimy, aby osoby zapisane opłaciły ten wyjazd.
  • W niedzielę za tydzień (6 listopada) Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej będą głosić słowo Boże i rozprowadzać kalendarze misyjne. Po Mszy św. o godz. 11:30 w dolnym kościele katecheza dla osób dorosłych.
  • Prosimy o kontakt rodzinę lub osobę u której jest pielgrzymująca po naszej Parafii figurka Matki Bożej Fatimskiej
  • Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. W zakrystii lub kancelarii można zapisać wypominki za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła leżą kartki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu. Zachęcamy, by zapisywać wypominki w kościele lub w kancelarii – na cmentarzu nie ma takich warunków i łatwiej o pomyłki, chociaż owszem dzisiaj oraz 1 listopada można będzie również zapisać na cmentarzu intencje modlitwy wypominkowej. Od tego roku zmieniamy formułę modlitwy wypominkowej rocznej. Dotychczas kapłan w niedzielę rozpoczynał czytanie wypominków najczęściej przy pustym kościele i odbywało się to podczas wchodzenia wiernych do kościoła i zajmowania miejsc. Od tego listopada, podobnie jak w wielu parafiach, będziemy modlić się wypominkami w każdy pierwszy wtorek miesiąca. O godz. 17.00 przed Najświętszym sakramentem będziemy odmawiali różaniec za zmarłych czytając wypominki, a ukoronowaniem naszej modlitwy będzie Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Również w pierwszym tygodniu listopada codziennie o godz. 17.15 będziemy modlić się na różańcu w intencjach wypominkowych. Bardzo zależy nam na obecności wiernych na wspólnej modlitwie za zmarłych. Już teraz serdecznie zachęcamy do udziału w tych modlitwach. Również, jak dotychczas, można będzie zapisywać wypominki jednorazowe, które będą czytane na cmentarzu lub w Dzień Zaduszny w naszym kościele.
  • W ostatnim czasie pojawiły się w Józefowie plakaty: „Haloween dziękuję, nie obchodzę świąt pogańskich”. To grupa naszych parafian organizuje akcję informacyjną i ostrzegającą zarazem czym naprawdę jest ta zabawa. Warto o tym poczytać w dzisiaj wyłożonym miesięczniku Nasz Józefów. Można też wziąć naklejkę ze stolika prasy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 4 XI – św. Karol Boromeusz, arcybiskup Mediolanu, wprowadzający gorliwie reformy Soboru Trydenckiego.