Ogłoszenia duszpasterskie 30.08.2020 r. – Ur. odpustowa M.B. Częstochowskiej

• Witamy dzisiaj w naszej parafii nowego wikariusza – ks. Łukasza Jusińskiego. Przychodzi do nas z parafii Św. Jerzego w Zielonce, gdzie był wikariuszem. Jego kapłańskie posługiwanie wśród nas ogarnijmy modlitwą – życzymy wielu łask Bożych oraz wytrwałości i radości w służbie Bożej.
  • Dzisiaj od rana towarzyszy nam o. Leon Barczak OFM – przełożony franciszkańskiego klasztoru w Józefowie przy Al. Przyszłości. Z racji obchodzonej dzisiaj w naszej parafii Uroczystości. MB Częstochowskiej – patronki naszej parafii, na wszystkich Mszach św. głosi Słowo Boże, odprawi również o godz. 11:30 Sumę Odpustową z procesją i wygłosi okolicznościowe kazanie. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji. Pamiętajmy również, że dzisiaj podczas każdej Mszy św. w naszej parafii można uzyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.
  • We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  • 1 września to pierwszy wtorek miesiąca, a więc o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych oraz w intencji ofiar II wojny światowej.

• W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W pierwszy piątek (4 września) spowiedź na Mszach św. przedpołudniowych oraz po południu od g. 16.30. W tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Nabożeństwo I sobotnie 5 sierpnia o godz. 17.00 w dolnym kościele.
  • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 13.00 nabożeństwo adoracyjne I niedzieli miesiąca.
  • W niedzielę 6 września jest planowany Dzień Krwiodawstwa. Już dzisiaj można zapisać się na tę niezwykle szlachetną akcję.
  • Od 1 września w niedziele powraca Msza św. o godz. 13.00. Również od września Msza św. w rycie trydenckim będzie odprawiana w dolnym kościele w każdą niedzielę o godz. 9.30, zaś we wtorki i czwartki o godz. 6.15.
  • Paweł Czeluściński pozostaje z nami do czasu, gdy będzie mógł wrócić do swojej parafii na Syberię. Dlatego w najbliższym czasie dwóch księży będzie odprawiało wieczorną Mszę św. i dlatego we wrześniu są wolne intencje na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 oraz na godz. 6.30. Można je zamówić zakrystii lub w kancelarii.
  • Zgodnie z obietnicą, dla każdego kto dokonał wpłaty na organy, zostały przygotowane pamiątkowe podziękowania. Prosimy o odebranie kopert. Po Mszy św. ks. Proboszcz będzie stał przy wyjściu bocznym na stronę parkingu. Można też wziąć ze sobą pamiątkowe wydawnictwo z uroczystości poświęcenia Kapliczek Różańcowych i organów.
  • Wchodząc do kościoła musimy też pamiętać o dezynfekcji rąk i założeniu obowiązkowej maseczki w kościele. Jeśli ktoś zapomni maseczki, zawsze może ją otrzymać gratis w zakrystii.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła