Ogłoszenia duszpasterskie 30.08.2015 r. – Ur. Odpustowa (22 Niedz. Zwykła)

• Dzisiaj od rana towarzyszy dobrze nam znany ks. prałat Mirosław Mikulski, mieszkający obecnie na terenie naszej parafii i niemal codziennie odprawiający Mszę św. w naszym kościele. Z racji obchodzonej dzisiaj Ur. MB Częstochowskiej – patronki naszej parafii, na wszystkich Mszach św. głosi Słowo Boże, odprawi również o godz. 11:30 – Główną Mszę św. – Sumę z procesją i wygłosi okolicznościowe kazanie. A po uroczystościach liturgicznych, ok. godz. 13:00 – Festyn Rodzinny – chcemy spotkać się na wspólnej zabawie. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. O godz. 14.00 wystąpi na naszej scenie nasz parafianin, śpiewający aktor, Arkariusz Głogowski, akompaniament Tomasz Struzik. Również wystąpi Agnieszka Muszakowska, a także Mirosław Pilarski. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 chcemy polecić Bogu dzieci i młodzież oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych.
  • Pojutrze (1 września) mija 76 lat od wybuchu II Wojny Światowej. W związku z tą rocznicą zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji tych co zginęli bądź zostali zamordowani przez najeźdźców z zachodu i ze wschodu. W związku z przebudową ulicy Wawerskiej, wyjątkowo w tym roku nie będzie oficjalnych uroczystości na cmentarzu, tylko w ciągu dnia władze samorządowe złożą kwiaty przy pomniku Bohaterów Września. Serdecznie wszystkich zapraszamy w tym dniu na wieczorną Mszę św.
  • Za tydzień I niedziela miesiąca, więc po Mszy św. o godz. 13.00 krótka adoracja Najśw. Sakramentu (bez procesji), a o godz. 17.00 w salce na plebanii spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • Od 1 września w niedziele powraca Msza św. o godz. 13.00, a w dni powszednie Msza św. o godz. 6.30. Również od września Msza św. w rycie trydenckim będzie odprawiana w dolnym kościele w każdą niedzielę o godz. 9.30, zaś we wtorki i czwartki o godz. 6.15.
  • W nadchodzącym tygodniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca, dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa. Zapraszamy zwłaszcza na Mszę św. o godz. 18.00.
  • W I piątek spowiedź rano i po południu od godz. 16.30. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 17.00 i 18.00. Do skorzystania z sakramentu pojednania szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież, które tego jeszcze nie uczyniły przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi
  • Od 2 września przyjmujemy intencje mszalne na rok 2016.
  • W niedzielę za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
  • 5 września (w sobotę) o godz. 5.00 wyrusza z naszej parafii autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę (dwa autokary). Tych, którzy się zapisali prosimy o dokonanie jak najszybciej opłaty za autokar.