Ogłoszenia duszpasterskie 30.07.2023 r. – 17 Niedziela Zwykła

• Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.
  • Pojutrze rozpocznie się sierpień. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
  • W najbliższy wtorek, jak co miesiąc, o godz. 17.00 Różaniec połączony z wypominkami i o 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • We środę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  • 3 sierpnia przypada I czwartek miesiąca, a więc po Mszy św. wieczornej odbędzie się całonocna adoracja eucharystyczna o powołania kapłańskie i zakonne Zakończy się ona w piątek 4 sierpnia Mszą św. poranną o godz. 6:30. Szczególnie zachęcamy do czuwania w godzinie świętej zaczynającej o 23:00. Gorąco zachęcamy do udziału w tej adoracji.
  • 4 sierpnia I piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o godz. 6:30, 8:30 i 18:00. Spowiedź 20 minut przed oraz podczas Mszy św. porannych oraz po południu od godz. 17.15.
  • W tym dniu w liturgii wspominamy też Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
  • W pierwszą sobotę miesiąca (6 sierpnia) o godz. 17.00 (ze względu na śluby w dolnym kościele), wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagra­dzające, zaś o godz. 18.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi (w górnym kościele).
  • W niedzielę za tydzień przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
  • Burmistrz miasta Józefowa zaprasza do wzięcie udziału w uroczystości związanej z obchodami 79 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – 1 sierpnia o godz. 17.00 przy Pomniku Łączniczek Armii Krajowej.
  • „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa” – to hasło XIX Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa i tegorocznej „Akcji św. Krzysztof”, obchodzonego w minionym tygodniu. Po raz kolejny MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 gr na środki transportu dla misjonarzy. Z tej racji dzisiaj po Mszach św. można złożyć przed kościołem ofiarę do puszki na fundusz Episkopatu Polski: „MIVA Polska”, z którego są organizowane środki transportu dla misjonarzy.